سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه پس از قرائت گزارش سیلاب های اخیرکشور در صحن علنی:

نداشتن قانونی برای مدیریت بحران کشور قابل قبول نیست/ گزارش کمیسیون ها باید متناسب با ظرفیت های بودجه ای تنظیم شود

سرویس صحن
نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کشوری که بیشترین حوادث طبیعی را متحمل می شود، قابل قبول نیست که لایحه و قانونی برای مدیریت بحران وجود نداشته باشد،از این رو از کمیسیون عمران می خواهیم که این موضوع را پیگیری و نتیجه آن را به صحن علنی مجلس ارائه کند.
سه‌شنبه 2 خرداد 1396 ساعت 10:41
نداشتن قانونی برای مدیریت بحران کشور قابل قبول نیست/ گزارش کمیسیون ها باید متناسب با ظرفیت های بودجه ای تنظیم شود نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کشوری که بیشترین حوادث طبیعی را متحمل می شود، قابل قبول نیست که لایحه و قانونی برای مدیریت بحران وجود نداشته باشد،از این رو از کمیسیون عمران می خواهیم که این موضوع را پیگیری و نتیجه آن را به صحن علنی مجلس ارائه کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201703105927095379.jpg نداشتن,قانونی,برای,مدیریت,بحران,کشور,قابل,قبول,نیست/,گزارش,کمیسیون,ها,باید,متناسب,با,ظرفیت,های,بودجه,ای,تنظیم,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در نشست علنی امروز (سه شنبه 2 خرداد) مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون عمران مجلس از سیل های اخیر در استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان های شرقی و غربی، گفت: ابتدا باید نقد داشته باشم به کمیسیون عمران و گزارشی که امروز در صحن علنی قرائت شد؛چرا که این گزارش باید براساس ظرفیت های قانونی و بودجه ای کشور تنظیم می شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه ما در گزارش خود صدور حکم قلع و قمع بنا را بیاوریم و بحث جابجایی روستاهای در مسیل سیلاب را مطرح کنیم،امکانپذیر نیست و تنها می توان آن را روی کاغذ مطرح کرد، اما قابلیت اجرایی ندارد.

 

اعلام معافیت مالیاتی و سود بازرگانی و تعرفه گمرکی برای خرید تجهیزات امداد و نجات خلاف قانون برنامه است/گزارش های کلی دردی را از مردم دوا نمی کند

وی تصریح کرد: همچنین اعلام معافیت مالیاتی و سود بازرگانی و تعرفه گمرکی برای خرید تجهیزات و ماشین آلات امداد و نجات خلاف قانون برنامه است و نیاز به رأی گیری در صحن علنی مجلس دارد.

فلاحت پیشه تصریح کرد: دلیل کارشناسی یک گزارش همخوانی آن با ظرفیت ها است و گزارش های کلی دردی را از مردم دوا نمی کند و مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در این خصوص نقدی به عملکرد دولت نیز وارد است، افزود: در دولت شاهد تقدم پیگیری بر پیشگیری هستیم و زمانی که حوادثی از قبیل سیل اتفاق می افتد، مسئولان بیشتر به دنبال پیگیری آن هستند تا اینکه قبل از وقوع آن از بروز خسارت های ناشی از این حوادث طبیعی جلوگیری کند.

 

برای پیگیری پرداخت خسارت ها ناشی از حوادث طبیعی به مردم نوعی حاکمیت لابی گری مشاهده می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برای پیگیری پرداخت خسارت ها ناشی از حوادث طبیعی به مردم نوعی حاکمیت لابی گری مشاهده می شود، افزود: به عنوان مثال بنده موضوع آتش سوزی مزارع گندم مردم اسلام آباد غرب را پیگیری کردم، اما با این فضا روبرو شدم که باید برای وارد شدن لیست حوزه انتخابیه ام در فهرست پرداخت خسارات، با چند نفر رایزنی داشته باشم، از این رو به نظر می رسد کسی به فکر مردمی که زندگی خود را از دست داده اند و در حوادث طبیعی دچار بحران می شوند،نیست که این موضوع با اصول انسانی سازگار نبوده و همچنین با قانون همخوانی ندارد.

 

لایحه صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز باید تعیین تکلیف شود

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از بروز حوادث طبیعی یکی از کمیسیون های تخصصی را پیگیر بررسی موضوع می کند،فی نفسه کار بسیار خوبی است؛اما موضوع این است که دو لایحه در حال حاضر در گیر و دار دولت، مجلس و شورای نگهبان برای مدیریت بحران کشور قرار گرفته است و این قابل قبول نیست برای کشوری که بیشترین حوادث طبیعی را متحمل می شود، لایحه و قانونی برای مدیریت بحران وجود نداشته باشد،از این رو از کمیسیون عمران می خواهیم که این موضوع را پیگیری و نتیجه آن را به صحن علنی مجلس ارائه کند.

فلاحت پیشه در پایان خاطرنشان کرد: لایحه صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز باید تعیین تکلیف شود تا کشاورزانی که قادر به بیمه محصولات خود نیستند، در صورت بروز خسارت بتوانند با همکاری دولت محصولات خود را بیمه کنند تا متضرر نشوند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر