شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس بلاروس تاکید کرد:

جمهوری اسلامی ایران و بلاروس باید در مدیریت تحولات جهان نقش آفرینی کنند

سرویس بین الملل
**رییس جمهور با تاکید بر اینکه برخی قدرت های زورگو می خواهند با مدیریت تحولات جهان شرایط یکجانبه گذشته را به نوع دیگری بازسازی کنند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و بلاروس باید با همکاری و حضور در عرصه های بین المللی در مدیریت تحولات جهان نقش آفرینی کنند.
چهارشنبه 3 تیر 1388 ساعت 18:20

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس بلاروس، جهان را در آستانه تحولات بزرگ و نظام‌های حاکم بر جهان را در حال اضمحلال دانست و اظهار داشت: جایگزین کردن نظام های عادلانه و انسانی در جهان به تلاش همه کشورها از جمله کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیاز دارد.

رییس جمهور تاکید کرد: ایجاد نظام پارلمانی، حقوقی و قضایی به تقویت جنبش عدم تعهد و بازسازی نظام بین المللی کمک می کند.

 احمدی نژاد با بیان اینکه ایران و بلاروس در مناسبات جهانی در یک جبهه و دارای دیدگاه های مشترک هستند ، گفت: تهران برای توسعه روابط همه جانبه با مینسک در عرصه های مختلف آمادگی دارد .

"بوریس باتورا" رییس مجلس بلاروس نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه انتخابات اخیر ایران موفقیت آمیز بود؛ مقابله ملت ایران با دخالت بیگانگان را تحسین و تصریح کرد: بلاروس خواستار افزایش و گسترش مناسبات در بخش های مختلف و آماده همکاری با ایران برای ایفای نقش در ایجاد نظام های عدالت خواه جهانی است .

رییس مجلس بلاروس با استقبال از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ایجاد ساختار حقوقی و قضایی میان کشورهای جنبش عدم تعهد، از آمادگی بلاروس به منظور ایجاد ساختار پارلمانی میان کشورهای جنبش عدم تعهد خبر داد و گفت : تهران و مینسک مواضع مشترک در راستای نقش آفرینی بیشتر جنبش عدم تعهد در عرصه های بین المللی دارند .

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000