هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد مطرح کرد:

رعایت نکردن شرط سکونت آسیب جدی انتخابات شوراها در مناطق گردشگرپذیر

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، عباس آباد و رامسر در مجلس، گفت:‌ رعایت نکردن شرط سکونت دهندگان در زمان رای گیری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان های گردشگرپذیر شمال کشور یک آسیب جدی است.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 ساعت 14:30
رعایت نکردن شرط سکونت آسیب جدی انتخابات شوراها در مناطق گردشگرپذیر نماینده مردم شهرستان های تنکابن ، عباس آباد و رامسر در مجلس، گفت:‌ رعایت نکردن شرط سکونت دهندگان در زمان رای گیری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان های گردشگرپذیر شمال کشور یک آسیب جدی است. http://cdn.icana.ir/d/019/47452.jpg رعایت,نکردن,شرط,سکونت,آسیب,جدی,انتخابات,شوراها,در,مناطق,گردشگرپذیر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد افزود:‌ از آنجایی که استان های شمالی بویژه مازندران به علت برخورداری از مزیت های طبیعی مانند دریا و جنگل در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است بنابراین این میهمانان ناخوانده بدون رعایت شرط سکونت در انتخابات شوراهای اسلامی شرکت می کنند.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:‌ چنین وضعیتی در حقیقت پایمال کردن حقوق شهروندی آن دسته از افرادی است که ساکن دائم روستا هستند.

عضو کمیسیون، آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ به عنوان نمونه در شهر سلمانشهر از توابع شهرستان عباس آباد که جمعیت آن براساس طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن دستکم 6 هزار و 500 نفر ثبت شد، تعداد آرای ماخوذه آن دستکم 12 هزار و 500 برگ اعلام شد که نشانگر تاثیرگذاری شدید افراد غیربومی بر انتخابات بوده است.

شریعت نژاد افزود:‌ این وضعیت مشکلات فراوانی به همراه دارد و آن دسته از نامزدهای شورای شهر که شایستگی و صلاحیت بیشتری برای ورود به پارلمان شهری دارند از دستیابی به این جایگاه به ناحق محروم می شوند که در نهایت حق رای دهندگان نیز ضایع می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: به صورت طبیعی هر فرد ناآگاهی با بررسی و مشاهده این وضعیت متوجه خواهد شد که این افراد غیربومی و مسافران ناخوانده از سوی عده ای با وعده های مادی به منطقه آورده شدند تا بتوانند نامزدی را در میان مردم اقبال کمتری دارد به شورا بفرستند.

شریعت نژاد افزود:‌ باید تلاش کنیم تا مردم بومی سرنوشت محل سکونتشان به دست خودشان رقم بخورد و به نظرم راه پیشگیری از بروز این آسیب که در دوره های گذشته نیز در بیشتر شهرهای شمال کشور شاهد آن بوده ایم ، صدور کارت شهروندی است.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم شهرستان های تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد که این موضوع در مجلس شورای اسلامی مطرح شود تا برای رفع این خلاء‌ قانونی اقدام قابل توجهی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000