هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

شایق: هفته‌ زن، هفته بازشناسی نقش تاثیرگذار زن در سرنوشت جامعه است

سرویس فرهنگی
عشرت شایق گفت: هفته‌ زن، هفته بازشناسی شخصیت زن مسلمان ایرانی و شناخت توانمندی‌ها، روح لطیف و نقش تاثیرگذار زن در سرنوشت جامعه است.
شنبه 23 تیر 1386 ساعت 13:07

نماینده مردم تبریز که در مراسمی به مناسبت ‌ گرامیداشت هفته زن و در میان جمع کثیری از زنان شهرستان مراغه سخن می‌گفت، اظهار داشت: متاسفانه قراردادهای ازدواج که نوعی قرارداد آسمانی و مقدس است، به دلیل نوع نگاه و انتظار خانواده‌ها تا حد یک قرارداد ساده اقتصادی تقلیل یافته است. اکنون گاهی به جای آن‌که از داشته‌ها و دارایی‌های اخلاقی و قلبی همسر سوال شود از محتویات جیب و موجودی حساب‌های بانکی سوال می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر تاکید کرد: توقعات و تقلیدات اقتصادی، چشم و هم‌چشمی و رقابت‌های ناسالم اجتماعی، سبب بروز برخی بحران‌های اجتماعی نظیر بالا رفتن سن ازدواج جوانان می‌شود.

نایب رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش و جایگاه مادران و زنان در آیین اسلام و نزد ایرانیان، گفت: هفته‌ زن، هفته بازشناسی شخصیت زن مسلمان ایرانی و شناخت توانمندی‌ها، روح لطیف و نقش تاثیرگذار زن در سرنوشت جامعه است.

وی با بیان این‌که زنان فاطمی و مردان علوی، فرزندانی حسینی تربیت می‌کنند، گفت: بر تمام زنان ایرانی واجب است تا همچون فاطمه(س)، از حریم نبوت و ولایت و از کانون خانواده دفاع کنند.

عضو کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس با انتقاد از وضعیت حاکم بر جامعه در مورد ازدواج جوانان و رفتار خانواده‌ها، از جوانان و خانواده‌های آنها خواست تا زندگی و سیره‌ حضرت فاطمه(س) را سرمشق خود قرار دهند.

شایق هم‌چنین در جمع زنان و خانواده‌های کارکنان شرکت برق منطقه‌ آذربایجان، به تشریح مفاهیم القاب و کنیه‌های حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: «صدیقه» بودن حضرت منبعث از صداقت در گفتار و رفتار او با همسر و فرزندانش است و «طاهره» بودنش نشان از طهارت ظاهری و باطنی ایشان دارد. تا آنجا که لقمه‌ حرام به دهان کودکان خویش نگذاشت و چنین شد که پرورش یافتگان دامن پاک زهرا(س)، حماسه‌آفرینان دشت کربلا شدند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار