سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter Telegram
وکلای ملت مطرح کردند؛

ادامه بدعهدی‌های آمریکا و افزایش تحریم‌ها چالشی بزرگ در مسیر اجرای برجام

سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس معتقدند تصویب طرح تحریم جدید علیه ایران در سنای آمریکا به بهانه فعالیت‌های موشک بالستیک نقض فاحش برجام است.
یکشنبه 7 خرداد 1396 ساعت 10:40
ادامه بدعهدی‌های آمریکا و افزایش تحریم‌ها چالشی بزرگ در مسیر اجرای برجام نمایندگان مجلس معتقدند تصویب طرح تحریم جدید علیه ایران در سنای آمریکا به بهانه فعالیت‌های موشک بالستیک نقض فاحش برجام است. http://cdn.icana.ir/d/019/201705108433323425.jpg ادامه,بدعهدی‌های,آمریکا,و,افزایش,تحریم‌ها,چالشی,بزرگ,در,مسیر,اجرای,برجام Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ هفته گذشته بود که کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرح جامع تحریم های ایران موسوم به «قانون مقابله با فعالیت های برهم زننده ثبات ایران 2017» را به بهانه برنامه موشکی بالستیک کشورمان، ادعای حمایت از فعالیت های تروریستی و نقض حقوق بشر تصویب کرد.

مجلس سنای آمریکا مجلس سنای آمریکا2003005/24/2011 5:58:30 PMhttp://media.icana.ir/Image/2011/05/6222_Thum.jpg
مجلس سنای آمریکا

پیش از این نیز وزیر خزانه داری آمریکا در کنگره اعلام کرد که این وزارتخانه قصد دارد برای افزایش فشار ضد ایران از حربه افزایش تحریم ها استفاده کرده و از مجوزهایی که شرکت های بوئینگ و ایرباس برای فروش هواپیما به ایران نیاز دارد عقب نشینی می کند.

نمایندگان مجلس در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند بر این باور بودند که ترامپ نمی تواند بار دیگر فضای بین الملل را نسبت به جمهوری اسلامی تغییر داده و ایران هراسی را ایجاد کند همچنین جمهوری اسلامی دیگر به شرایط پیش از تحریم ها باز نمی گردد. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

نوریان: تصویب تحریم‌های جدید سنا علیه ایران حاصل دریافت لقمه لذیذ عربستانی‌ها ازسوی آمریکا

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح جامع تحریم‌های ایران در کمیته روابط خارجی سنا گفت: تحریم های جدید سنا در ادامه زنجیره اقدامات آمریکا برای زمین زدن ایران است.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بعد از تصویب برجام بود که روند سیاست خارجی کشورها و تعامل آنها با ایران تغییراتی کرد و منجر به توسعه سیاسی و اقتصادی ایران در منطقه و بین الملل شد.

وی افزود: در این بین عربستانی ها بسیار نگران شده و تلاش کردند با هیأت حاکمه جدید آمریکا بعد از جابجایی قدرت در این کشور، وارد تعاملات جدیدی شده و روابط خود را تقویت کنند تا بتوانند پروژه شکست خورده ایران هراسی را مجدد روی کار بیاورند.

نوریان در ادامه با بیان اینکه طرح تحریم های جدید به بهانه برهم زدن نظم و ثبات از سوی ایران به تصویب سنا رسیده، عنوان کرد: اتصال نیروهای داخلی آمریکا یعنی گروه های جمهوری خواه در سنا و کنگره و گروه های مرتجع منطقه که عربستان در رأس آنها قرار دارد، اقدامی است که قرار است جمهوری اسلامی را از صحنه معادلات منطقه ای دور کند.

اردشیر نوریان 3406755/31/2016 8:05:10 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/05/201605103298981195_Thum.jpg
اردشیر نوریان

وی اضافه کرد: آنها قصد دارند فعالیت های منطقه ای ایران را محدود و تأثیر آن را در معادلات کم کنند چرا که متوجه تأثیر ایران در منطقه و نوع روابط با کشوری همچون روسیه هستند و مشاهده کرده اند که چگونه توانسته ایم ترکیه را از مسیری که می رفت به سمت خود کشانده و با سیاست های ایران و روسیه در منطقه همراه کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سفر اخیر ترامپ به منطقه و خوش رقصی کشورهای مرتجع به گونه بود که لقمه لذیذی در سفره آمریکا قرار گرفت و آنها را تشویق کرد تا به صورت گسترده تر وارد کار شوند که نخستین تأثیر آن نیز تصویب تحریم های جدید به بهانه پیشرفت صنایع موشکی ایران است.

فلاحت پیشه: بازگشت ایران به شرایط پیش از لغو تحریم‌ها غیرممکن است/ ایران تعاملات موشکی خود را ادامه می‌دهد

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح جامع تحریم‌های ایران در کمیته روابط خارجی سنا گفت: هرگونه تحریم خلاف نص صریح برجام است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: تصویب تحریم های جدید علیه ایران واکنش لابی های چندگانه آمریکا و شرایط تازه ای است که ترامپ برای همسویی با لابی های جنگ افروزی آمریکا ایجاد کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح جدید آمریکا، صنایع موشکی ایران را مورد تحریم قرار می دهد، عنوان کرد: سازوکار جمهوری اسلامی در برخورد با این اقدام روشن است چنانچه باید تا تشکیل شورای برجام صبر کنیم و در این مدت باید صبر و مدارا پیشه کرده و از حرکت تند پرهیز کنیم.

فلاحت پیشه ادامه داد: آمریکایی ها قصد دارند فضای چالش برای ایران با عرصه بین الملل ایجاد کنند در حالی که تنها چالش ایران با آمریکاست که ربطی به برجام ندارد بلکه برای مسائل موشکی و اوضاع منطقه است.

فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت 34067511/10/2016 2:01:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611103839686142_Thum.jpgبیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات
فلاحت پیشه در بازدید از خبرگزاری خانه ملت

وی افزود: جمهوری اسلامی با تحریم های جدید زمین نمی خورد و می تواند تعاملات خود با بازار موشکی دنیا و دیگر مناسبات با سایر کشورها را ادامه دهد و مانع گسترش بحرانی شود که آمریکا می خواهد به آن شکل دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: پیام انتخابات در ایران روشن بود و ملت ایران با پذیرش نتیجه نشان دادند که اکنون قصددارند توان چانه زنی دولت در عرصه بین الملل را افزایش دهند لذا علیرغم اینکه روند برداشتن تحریم ها در زمان ترامپ کند شده اما اکنون به زمانی رسیده ایم که بازگشت به دوران پیش از برداشتن تحریم ها، غیر ممکن است.

رحیمی: آمریکا با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران قصد سنگ‌اندازی در لغو تحریم‌های اولیه را دارد

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح جامع تحریم‌های ایران در کمیته روابط خارجی سنا گفت: راهبرد آمریکا همواره تقابل با کشور ایران بوده که راهبرد جدیدی هم نیست و نکته قابل توجه این است که آمریکایی ها نباید فراموش کنند در توافقنامه برجام پی ام دی بسته شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکا نمی تواند به بهانه موشک های ایران تحت عنوان بالستیک اقدامه به وضع تحریم های جدید کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت دو لابی صهیونیستی و سعودی در آمریکا، عنوان کرد: نگاه روحانی به تحریم ها در فاز جدید دولت دوازدهم رفع تحریم های اولیه است که با توجه به اینکه عزم ایران را در رسیدن به برجام دیده اند این ارزیابی را کردند که تحریم های جدیدی ایجاد کنند تا مانع فروپاشی تحریم های اولیه شوند.

علیرضا رحیمی 34067511/8/2016 6:21:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611106446773436_Thum.jpg
علیرضا رحیمی

رحیمی تأکید کرد: آمریکا قصد دارد ایران را با فضایی از تحریم ها مواجه کند که به نسبت شرایط برای به هم زدن تحریم های اولیه ازسوی ایران سخت شود.

وی افزود: پیش از امضای برجام فضای ایران هراسی نسبت به کشورمان وجود داشت اما برجام توانست ایران گرایی را ایجاد کند که امروز آمریکا از این فضا می هراسد لذا قصد دارد از هر طریقی فضا را ملتهب نگاه دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه طرفین برجام ملزم به اجرای توافقات هستند، خاطرنشان کرد: ممانعت خزانه داری آمریکا از مجوز برای فروش هواپیما به ایران خلاف تعهدات برجام است البته شرکت ایرباس و بوئینگ عزم جدی نسبت به اجرای تعهدات دارند به خصوص که ایرباس هواپیمای خود را به ایران تحویل داده است.

نانواکناری: پیشرفت در حوزه موشک بالستیک خط قرمز ما است/ اعمال تحریم‌های جدید سنا نقض فاحش برجام

ولی الله نانواکناری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح جامع تحریم‌های ایران در کمیته روابط خارجی سنا گفت: آمریکایی ها هر روز به دنبال بهانه هایی هستند تا ایران را تحریم کنند و امروز همچون گذشته مسأله موشک های بالستیک را مطرح کرده اند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در ادامه به سفر اخیر ترامپ به منطقه و تأثیر آن بر اعمال تحریم های جدید اشاره و عنوان کرد: آمریکا توانست در همایش کذایی که اخیرا ازسوی عربستان راه اندازی شد سود کلانی بالغ بر 110 میلیارد دلار با فروش تسلیحات کسب کند در حالی که حتی عربستان نیروی نظامی کافی برای استفاده از این سلاح‌ها ندارد.

وی در ادامه به حوزه امنیتی و موشکی کشور اشاره و بیان کرد: مسائل دفاعی، امنیتی و موشک های بالستیک جزء مسائل دفاعی و امنیتی ماست و از این بابت جدیت بیشتری نیز به خرج داده و آزمایش بیشتری خواهیم داشت.

ولی الله نانواکناری 3406756/29/2016 3:31:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104175569752_Thum.jpgولی الله نانواکناری
ولی الله نانواکناری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره برای خودکفایی در حوزه امنیتی و دفاعی تلاش می کند که این تلاش ها نیز خلاف برجام نیست، خاطرنشان کرد: تحریم هایی که غرب و آمریکا برای ایران تدارک می بیند جایگاه دیپلماسی و حقوقی نداشته و تماما نقض برجام است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار