سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
قاضی‌زاده هاشمی:

قوانین حوزه سینما مدون نیست/ فیلم‌ها قربانی اعمال سلایق فردی یا گروهی می‌شوند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به مدون نبودن قوانین در حوزه سینما انتقاد و تصریح کرد: به همین دلیل فیلم‌ها قربانی اعمال سلایق فردی یا گروهی می‌شوند.
سه‌شنبه 9 خرداد 1396 ساعت 10:04
قوانین حوزه سینما مدون نیست/ فیلم‌ها قربانی اعمال سلایق فردی یا گروهی می‌شوند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به مدون نبودن قوانین در حوزه سینما انتقاد و تصریح کرد: به همین دلیل فیلم‌ها قربانی اعمال سلایق فردی یا گروهی می‌شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201701108774887315.jpg قوانین,حوزه,سینما,مدون,نیست/,فیلم‌ها,قربانی,اعمال,سلایق,فردی,یا,گروهی,می‌شوند Icana

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از استانداردهای دوگانه در عرصه فیلم و سریال‌سازی، گفت: استاندارها در حوزه‌های تصویری به ویژه سینما باید واحد باشد و شورای پروانه ساخت و نمایش باید ضوابط مدونی را تعیین کنند درواقع نمی‌توان درباره دو اثر سینمایی در شرایط یکسان در مقاطع مختلف زمانی قضاوت‌های متفاوتی داشت.

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خواسته جدی از مسئولان وزارت فرهنگ فارغ از دولت‌ها خروج از اعمال رفتارهای سلیقه‌ای و اجرای قوانین و ضوابط ثبت شده بر روی کاغذ است، افزود: ضوابط سلیقه‌ای و مقطعی باید کنار گذاشته شوند لذا باید آیین‌نامه‌ای که به تایید هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی می‌رسد اعمال شود؛ نه آنکه یک فیلم به بهانه خاصی مثلا استفاده از کلاه‌گیس ممنوع الاکران شود و فیلم یا سریال دیگری با همین ویژگی امکان نمایش عمومی پیدا کند.

به گفته وی در بسیاری از حوزه‌های فرهنگی و هنری همچون کتاب ضوابط مشخصی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تدوین و اعمال می‌شود اما متاسفانه در حوزه سینما هنوز قوانین مدونی که روی کاغذ آمده باشد، تدوین نشده به همین دلیل فیلم‌ها قربانی اعمال سلایق فردی یا گروهی می‌شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور سلیقه‌ها بیش از همه به کارگردان‌ها و تهیه‌کنندگان سینمایی آسیب‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌کند، ادامه داد: در سینما نگاه به یک اثر با اثر دیگری تفاوت دارد و حتی گاهی مجوز ساخت و اکران با نگاه به کارگردان اثر داده می‌شود در حالی که باید با عبور از حواشی، تنها اثر را ارزیابی و قضاوت کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار