شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تصویر بردارى دیجیتالی از نسخ خطی کتابخانه مجلس

سرویس فرهنگی
**تصویربرداری ازنسخ خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی تا نیمه تیر ماه سال جاری به پایان می رسد.
شنبه 6 تیر 1388 ساعت 14:53

"احسان شکراللهی" مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، 'tj: تصویر بردارى دیجیتالی  از 24 هزار جلد نسخه خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی که از مهرماه سال گذشته آعاز شده بود، با تلاش شبانه روزی کارشناسان این کتابخانه ،ظرف ده روز آینده به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه پروژه تصویربرداری از 24 هزار نسخه خطی در مدت 8 ماه در یک بسیج کاری پرسنل کتابخانه صورت گرفته است.، یادآور شد: در طول این مدت کارکنان کتابخانه در سه شیفت کاری شبانه روزی برای تصویربرداری از این نسخ فعالیت کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی کتابخانه مجلس خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه حدود 30 تن از کارشناسان کتابخانه مجلس همکاری داشته‌اند و تصویربرداری از نسخه‌ها به ‌گونه‌ای انجام شده که حتی‌الامکان نسخه‌ها آسیبی نبیند.

شکراللهی همچنین از برگزاری جشنی پس از پایان پروژه تصویر برداری  از نسخ خطی خبر داد.

به گفته وی این جشن روز 16 تیرماه همزمان با ولادت با سعادت امام علی (ع) با حضور حجت الاسلام رسول جعفریان رئیس کتابخانه مجلس و جمعی از متخصصان این حوزه و دست اندر کاران پروژه مزبور در محل کتابخانه مجلس برگزار خواهد شد.

مجموعه تصاویر گرفته شده از  24 هزار نسخه خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی علاوه  بر کتابخانه مجلس، در صندوق کارپردازی مجلس و صندوق بانک مرکزی نیز نگهداری خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000