هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد:

شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دامداری های سنتی/ وزارت بهداشت اطلاع رسانی کند

سرویس اجتماعی
نماینده مجلس دهم با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در برخی از دامداری های سنتی رخ می دهد، گفت: رعایت نکردن مسایل بهداشتی از علل شیوع این بیماری است.
شنبه 20 خرداد 1396 ساعت 11:40
شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دامداری های سنتی/ وزارت بهداشت اطلاع رسانی کند نماینده مجلس دهم با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در برخی از دامداری های سنتی رخ می دهد، گفت: رعایت نکردن مسایل بهداشتی از علل شیوع این بیماری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100125643544.jpg شیوع,بیماری,تب,کریمه,کنگو,در,دامداری,های,سنتی/,وزارت,بهداشت,اطلاع,رسانی,کند Icana

شمس الله شریعت نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت جلوگیری از شیوع تب کریمه کنگو در کشور به ویژه استان مازندران، افزود: این بیماری اغلب در دامداری های سنتی گسترش پیدا می کند زیرا مسایل بهداشتی و پیشگیرانه در این مراکز صورت نمی گیرد.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دو سال گذشته نیز موردی که مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شده بود در شهر چالوس استان مازندران شاهد بودیم که نشان دهنده برخی بی توجهی ها نسبت به کنترل این بیماری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی باید تلاش کند که با توجه به دستورالعمل های این سازمان، افراد را ملزم به رعایت مسایل بهداشتی و پیشگیرانه کنند تا سطح بهداشت دامداری های سنتی افزایش یابد.

وی یادآور شد: تاکنون چنین ویروسی در هیچ یک از دامداری های صنعتی مشاهده نشده است و این نشان می دهد باید نظارتی بر دامداری های سنتی داشت.

شریعت نژاد تاکید کرد: از سویی دیگر باید به مصرف کننده های گوشت هشدارهای لازم داده شود تا گوشت های دارای مهر استاندارد را مصرف کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت بهداشت نظارت دقیقی بر فروش و توزیع گوشت داشته باشد تا مواد آلوده به بیماری تب کریمه کنگو را بتوان کنترل کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر