سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

ایران باید در مسئله عربستان و قطر هوشمندانه رفتار کند / تعامل هیجان زده با قطر اشتباه است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که توازن قدرت در خلیج فارس به نفع عربستان برهم خورده است ،گفت:ایران باید در مسئله عربستان و قطر هوشمندانه رفتار کند.
سه‌شنبه 23 خرداد 1396 ساعت 09:39
ایران باید در مسئله عربستان و قطر هوشمندانه رفتار کند / تعامل هیجان زده با قطر اشتباه است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که توازن قدرت در خلیج فارس به نفع عربستان برهم خورده است ،گفت:ایران باید در مسئله عربستان و قطر هوشمندانه رفتار کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg ایران,باید,در,مسئله,عربستان,و,قطر,هوشمندانه,رفتار,کند,/,تعامل,هیجان,زده,با,قطر,اشتباه,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:  واقعیت مسئله پیش آمده برای قطر این است که همه موضوعات به میزان جدیت دوحه بستگی دارد و این که آل ثانی تا چه زمانی برسرمواضع خود باقی بمانند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از سال 1992 که اختلافات مرزی سعودی با قطر شکل گرفت مکانیسم هایی برای جلوگیری از تشدید تنش ها میان ریاض و دوحه طراحی شد.

وی در ادامه افزود: مکانیسم شیخویت عربی و مکانیسم در غالب راهبرد آمریکایی در دستور کار دو کشور برای حل و فصل مشکلات قرار گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کویت تلاش می کند شیخوخیت عربی را به شکلی ضعیف شده دنبال کند و راهبرد آمریکایی هم جانب عربستان را گرفته است.

وی تصریح کرد: در شرایطی که توزان چانه زنی ها برهم خورده است قطر تاکید دارد که ایران دشمن کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست که به مزاج سیاست ایران هراسی آمریکا و عربستان خوش نمی آید.

فلاحت پیشه گفت: مساله اساسی اینجاست که اختلافات آل سعود با آل ثانی پیچیده تر از آن چیزی است که مشاهده می کنیم.

وی ضمن تاکید برلزوم هوشیاری در برخورد با وضعیت خطرناک خلیج فارس گفت:  ایران براساس حسن همجواری اقدامات خوبی در خصوص تامین اقلام ضروری کشور قطر انجام داده است.

این نماینده مجلس دهم گفت: ایران نباید به شکلی هیجان زده با قطری ها وارد تعامل شود زیرا این شائبه ایجاد می شود که دو کشور وارد روابط راهبردی شده اند اما در عمل دوحه برای تحقق این موضوع دست به عصا رفتار می کند.

وی تاکید کرد: همکاری های راهبردی مولفه های متعددی دارد که بین ایران وقطر وجود ندارد اما علی رقم تمام اختلافات میان دوحه و ریاض این مولفه ها وجود دارد.

فلاحت پیشه گفت: منها تمام شرایطی که تشریح شد ، این قابلیت وجود دارد که همکاری های ایران و قطر ابعاد مختلفی به خود بگیرد و همکاری های تهران و دوحه راهبردی شود اما این مهم نیازمند گذشت زمان است./

پایان

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار