سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجفی خوشرودی مطرح کرد:

پتانسیل گردشگری بالای بابل/ مشکل پسماند مازندران تاکنون لاینحل باقی مانده است

سرویس استان ها
نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بابل به عنوان بزرگترین شهرستان استان مازندران از پیشینه بسیار قوی و روشنی در زمینه تجارت و فعالیت های اقتصادی در شمال کشور برخوردار است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:27
پتانسیل گردشگری بالای بابل/ مشکل پسماند مازندران تاکنون لاینحل باقی مانده است نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بابل به عنوان بزرگترین شهرستان استان مازندران از پیشینه بسیار قوی و روشنی در زمینه تجارت و فعالیت های اقتصادی در شمال کشور برخوردار است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg پتانسیل,گردشگری,بالای,بابل/,مشکل,پسماند,مازندران,تاکنون,لاینحل,باقی,مانده,است Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اشتغال پایدار در استان های شمالی با اشاره به اینکه نام قدیم بابل ،بارفروش بوده و این منطقه، نقطه ثقل تجارت در شمال ایران محسوب می شود ،افزود: این شهرستان در حال حاضر با داشتن حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت از پتانسیل بسیار زیادی برخوردار است و به دلیل وجود دانشگاههای متعدد،شهری دانشگاهی به شمار می رود.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: این شهرستان در زمینه پزشکی، بهداشت و درمان در استان مازندران از جایگاه بسیار رفیعی برخوردار است.

عضومجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه شهرستان بابل به ویژه در مناطق جنوبی که هم جنگل دارد،هم دشت ،هم کوه وهم با دریا در ارتباط است،از پتانسیل گردشگری بالایی برخوردار است.

استقبال مازندران از سرمایه گذاران داخلی و خارجی

وی با اشاره به اینکه شهرستان بابل با پیشینه تجاری و اقتصادی قوی حتما به سرمایه گذاران نیاز دارد و از آن ها استقبال می کند تصریح کرد: یکی از مهم ترین راههای کمک به حل مشکل بیکاری، جذب سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های بخش خصوصی در زمینه های دارای مزیت همچون گردشگری، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، گیاهان دارویی و سنتی است.

نجفی خوشرودی ادامه داد: زمینه دیگر توسعه دربابل در حوزه ورزش و جوانان است و با توجه به جمعیت بالا در شهرستان ، در بسیاری از زمینه ها و رشته های ورزشی به ویژه در تنیس روی میز، والیبال، کشتی، فوتبال در سطح ایران و جهان مدال آور هستیم.

استادیوم ورزشی مدرن در بابل وجود ندارد

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر یک استادیوم ورزشی مدرن در شهرستان بابل وجود ندارد که دراین خصوص برنامه هایی را در دستور کار داریم و امیدواریم که در دولت دوازدهم این موضوع به نتیجه برسد.

نجفی خوشرودی همچینین خاطرنشان کرد: شهرستان بابل علی رغم  ویژگی ها و ظرفیت هایی که دارد، متاسفانه تاحدودی از روند توسعه و پیشرفت بازمانده است.

یکی از مهم ترین مشکلات بابل بیکاری جوانان تحصیل کرده است

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان، بیکاری جوانان تحصیل کرده است، هرچند که جوان های ما به خوبی درک می کنند که همه نباید در ادارات دولتی مشغول شوند؛ولی در عین حال،حق دارند که زمینه اشتغال برای آن ها در حوزه فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی فراهم شود.

عضومجمع نمایندگان استان مازندران افزود: مشکل دیگری که در این شهرستان وجود دارد، مشکل پسماند است که یک معضل قدیمی در استان بوده و تاکنون لاینحل باقی مانده است که در این زمینه پیگیری هایی را داشته و امیدواریم که بزودی شاهد اقدامات موثری در این زمینه باشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط