سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آزادی‌خواه خواستار شد:

تدوین آیین نامه از سوی شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ برای جلوگیری از سرقت آثار هنری

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه سرقت‌های آثار هنری در فضای مجازی به اوج خود رسیده، خواستار آن شد که شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ برای حل این مشکل آیین نامه مشترک تدوین کنند.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 13:34
تدوین آیین نامه از سوی شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ برای جلوگیری از سرقت آثار هنری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه سرقت‌های آثار هنری در فضای مجازی به اوج خود رسیده، خواستار آن شد که شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ برای حل این مشکل آیین نامه مشترک تدوین کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg تدوین,آیین,نامه,از,سوی,شورای,عالی,فضای,مجازی,و,وزارت,فرهنگ,برای,جلوگیری,از,سرقت,آثار,هنری Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تداوم کپی غیرمجاز فیلم‌های سینمایی در ماه‌های اخیر، گفت: کپی غیرمجاز آثار هنری به یک گرفتاری اجتماعی در  کشور تبدیل شده است این در حالی است که باید این نقص را در اجرای قانون و نظارت دقیق جستجو کرد نه ضعف قانونی چراکه معتقدم ضعف قانونی ملموسی در این حوزه وجود ندارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید برای توزیع آثار هنری فرآیند مشخصی ترتیب داده شود و روند سنتی آن تغییر کند تا خلاءها جبران شود ضمن آنکه دستگاه‌های مربوطه سینمایی و نظارتی با تدبیر این گرفتاری را از پیش پای  هنرمندان بردارند.

وی با بیان اینکه اگر مسئولان اجرایی قائل به وجود خلاء قانونی در این زمینه هستند موضوع را در قالب لایحه با کمیسیون فرهنگی در میان گذارند، افزود: سرقت‌های آثار هنری در فضای مجازی به اوج خود رسیده لذا شورای عالی فضای مجازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه باهم همفکری کرده و آیین نامه‌های مشترک تدوین کنند.   

آزادی خواه تاکید کرد: اگرچه اصل مشکل را باید در خلاء نظارتی جستجو کرد اما دولت باید هرچه زودتر لایحه اصلاح و تکمیل قانون حمایت از مالکیت معنوی را به مجلس ارائه دهد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه نباید نقش نیروی انتظامی و قوه‌قضاییه برای مبارزه با قاچاق فیلم را دست کم گرفت، اضافه کرد: باید در این زمینه فرهنگ‌سازی نیز شود تا مردم بدانند که کپی غیرمجاز،  اقدامی غیراخلاقی، شرعی و حرام است که در شأن مردم مسلمان ایران نیست و باید در این زمینه آگاهی بیشتری به مخاطبان داد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار