سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملکی:

تهدید حیات دریای خزر با ورود فاضلاب‌های خانگی و صنعتی/ انباشت زباله در سواحل دریای خزر نگران‌کننده است

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس از ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی به دریای خزر انتقاد کرد و گفت: ورود فاضلاب حیات آبزیان دریای خزر را تهدید می کند.
چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت 15:01
تهدید حیات دریای خزر با ورود فاضلاب‌های خانگی و صنعتی/ انباشت زباله در سواحل دریای خزر نگران‌کننده است عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس از ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی به دریای خزر انتقاد کرد و گفت: ورود فاضلاب حیات آبزیان دریای خزر را تهدید می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607105181705231.jpg تهدید,حیات,دریای,خزر,با,ورود,فاضلاب‌های,خانگی,و,صنعتی/,انباشت,زباله,در,سواحل,دریای,خزر,نگران‌کننده,است Icana

ولی ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی به دریای خزر، گفت: متاسفانه پیش از آنکه زیرساخت ها در کشور به درستی تعریف شود نسبت به احداث واحدهای تولیدی، صنعتی و گردشگری اقدام می شود از این رو این واحدهای بزرگ با مشکل تصفیه فاضلاب مواجه بوده وبه دلیل نبود تصفیه خانه های فاضلاب بخشی از فاضلاب بعد از ورود به رودخانه ها، دریاهای کشور را آلوده می کند.

وی ادامه داد: حتی برخی کشاورزان برای آبیاری مزارع خود از این فاضلاب رها شده استفاده می کنند این در حالی است که کشورهای پیشرفته بعد از بازچرخانی آن را مورد استفاده مجدد قرار می دهند اما متاسفانه با وجود بحران آب در ایران نسبت به این موضوع بی توجهی می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه ورود فاضلاب های خانگی و صنعتی به دریای خزر حیات این دریا و آبزیان را تهدید می کند، تصریح کرد: تعدادی زیادی از آبزیان دریای خزر به علت آلودگی در معرض انقراض قرار دارد که فوک های خزر نیز یکی از این آبزیان است.

ملکی با هشدار نسبت به اینکه آلودگی دریای خزر علاوه بر انقراض نسل آبزیان سلامت مردم را نیز تهدید می کند، گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب برای مراکز تولیدی، صنعتی، خدماتی و خانگی باید در اولویت کاری وزارت نیرو  قرار گرفته و تمهیدات لازم برای تحقق این موضوع اتخاذ شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسئولان محلی باید پیگیرمشکل آلودگی دریای خزر اقدام کنند از انباشت زباله در سواحل دریای خزر انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در رابطه با مدیریت زباله و پسماند ضعف داریم این در حالی است که زباله در استان های شمالی به بحران تبدیل شده است؛ به صورت جدی نیاز است نسبت به جانمایی مکان های انباشت زباله توجه شود و فرهنگ سازی مناسبی در این رابطه انجام شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر