سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیرحسنخانی:

دیوان شدن کمیسیون اصل 90 قدرت نظارت مجلس را افزایش می دهد

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان، قدرت نظارت قوه مقننه افزایش پیدا می کند.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 13:33
دیوان شدن کمیسیون اصل 90 قدرت نظارت مجلس را افزایش می دهد عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان، قدرت نظارت قوه مقننه افزایش پیدا می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611106246804206.jpg دیوان,شدن,کمیسیون,اصل,90,قدرت,نظارت,مجلس,را,افزایش,می,دهد Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تبدیل شدن کمیسیون اصل 90 به دیوان اظهار داشت: اگر کمیسیون اصل 90 به دیوان تبدیل شود قدرت اجرایی و  نظارتی مجلس افزایش بسیاری پیدا می کند.

نماینده مردم طبس و فردوس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر کمیسیون به دیوان اصل 90 تبدیل شود، عملکرد مانند دیوان محاسبات خواهد داشت و می تواند حکم صادر کند.

وی گفت: در این شرایط دیوان اصل 90 قاضی و مستشار خواهد داشت و در صورتی که با تخلفی رو به رو شود می تواند مستقل و مستقیم حکم صادر کند، اما در حال حاضر کمیسیون اصل 90 چنین اختیاری ندارد.

این نماینده مجلس توضیح داد: در حال حاضر در صورتی که کمیسیون با تخلفی رو به رو شود گزارش تخلف را به قوه قضاییه ارسال می کند تا آنها طبق قانون با متخلف برخورد کند اما اگر دیوان شود، به صورت مستقیم وارد عمل خواهد شد.

امیرحسنخانی در خصوص ساختار دیوان اصل 90 گفت: ساختار دیوان اصل 90 بعد از تصویب طرح در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهد گرفت اما به بازوی قوی نظارتی و اجرایی مجلس تبدیل خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: با دیوان شدن کمیسیون اصل 90، نمایندگان به عنوان عضو ناظر در آن حضور دارند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار