سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوسه غراوی مطرح کرد:

ساماندهی بخش راه و مسکن با تفکیک وزارت راه و شهرسازی/ واگذاری امور به مردم راهکار کاهش تصدی گری دولت

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی برای کوچک سازی دولت نتوانست کمکی به چابک سازی آن کند، گفت: ساماندهی بخش راه و مسکن با تفکیک وزارت راه و شهرسازی و واگذاری امور به مردم ضروری است.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 14:21
ساماندهی بخش راه و مسکن با تفکیک وزارت راه و شهرسازی/ واگذاری امور به مردم راهکار کاهش تصدی گری دولت عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ادغام وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی برای کوچک سازی دولت نتوانست کمکی به چابک سازی آن کند، گفت: ساماندهی بخش راه و مسکن با تفکیک وزارت راه و شهرسازی و واگذاری امور به مردم ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605101006636241.jpg ساماندهی,بخش,راه,و,مسکن,با,تفکیک,وزارت,راه,و,شهرسازی/,واگذاری,امور,به,مردم,راهکار,کاهش,تصدی,گری,دولت Icana

شهرام کوسه غراوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لایحه دولت در خصوص تفکیک وزارت راه و شهرسازی، گفت: در ابتدا نیز ادغام این وزارتخانه ها کار اشتباهی بود و بسیاری از مشکلات را برای کشور ایجاد کرد.

نماینده مردم مینودشت، کلاله  و گالیکش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هر چند ادغام این وزارتخانه برای کوچک سازی دولت صورت گرفت اما نتوانست کمکی به چابک سازی آن کند، افزود: با تفکیک وزارت راه و مسکن از یکدیگر بسیاری از حوزه های مورد غفلت واقع شده هر دو بخش در مرکز توجه قرار خواهند گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه غلبه بر ترس از بزرگ شدن دولت در نتیجه تفکیک وزارتخانه های مذکور با واگذاری بسیاری از امور به بخش خصوصی و مردم شدنی است، تصریح کرد: درحال حاضر عریض و طویل بودن وزارت راه و شهرسازی به عدم هماهنگی در برخی مواقع و ارتباط مشکل و مدیریت سخت آن منجر شده است.

ادغام وزارت راه و مسکن بسیاری از حوزه ها را به حاشیه راند

وی با بیان اینکه با ادغام وزارت راه و مسکن در یکدیگر بخش مسکن و حتی راه در حاشیه رفته است، افزود: تفکیک این وزارت خانه ها می تواند گام مهمی در راستای کاهش یا از بین بردن رکود موجود در بخش مسکن با تمرکز بیشتر بر این حوزه باشد.

کوسه غراوی ادامه داد: بخش های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در حال حاضر بسیار بوده که با تصویب لایحه تفکیک این وزارتخانه و کاهش تصدی گری دولت بر آن ها می تواند رونق بخش های زیرمجموعه این دو وزارتخانه را در کوتاه زمان مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی با زیرساخت های کشور در ارتباط بوده و تغییر مثبت در آن می تواند اقتصاد کشور را متحول کند، گفت: هر چند تفکیک این دو وزارتخانه از هم در ابتدا هزینه بر است اما به طور حتم با مشاهده ثمرات آن متوجه سرمایه ای بودن هزینه های انجام شده خواهیم شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی در رابطه با تفکیک وزارت راه و شهرسازی بررسی های کارشناسانه ای در خصوص این لایحه خواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار