سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرشادان :

روابط بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی در هاله ای از ابهام/ لزوم پاسخگوی غرب درباره مطالبات اقتصادی برجام

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:کشورهای غربی باید در خصوص کارشکنی آمریکایی های در خصوص اجرای کامل مفاد برجام پاسخگو باشند.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 17:44
روابط بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی در هاله ای از ابهام/ لزوم پاسخگوی غرب درباره مطالبات اقتصادی برجام عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت:کشورهای غربی باید در خصوص کارشکنی آمریکایی های در خصوص اجرای کامل مفاد برجام پاسخگو باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100031333804.jpg روابط,بانک,های,بزرگ,خارجی,با,بانک,های,ایرانی,در,هاله,ای,از,ابهام/,لزوم,پاسخگوی,غرب,درباره,مطالبات,اقتصادی,برجام Icana

سید مهدی فرشادان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) گفت:برای توسعه مبادلات اقتصادی و جذب سرمایه گذاری خارجی باید از استانداردهای حسابداری بین‌المللی استفاده شود البته قوانین جمهوری اسلامی در این موضوعات باید لحاظ شود.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود برجام، هنوز روابط بانکی ایران با بانک های بزرگ خارجی در سطح مطلوبی نیست و در این رابطه آمریکا با کارشکنی مانع از برقراری ارتباط بانک های بزرگ خارجی با بانک های ایرانی می شود که باید به این موضوع رسیدگی شود.

وی با اشاره به نامه وزیر خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود:در هرصورت براساس برجام باید موانع در برقراری ارتباط بانک های ایرانی با بانک های بزرگ خارجی رفع شود و در این رابطه وزارت خارجه مطالبات مدنظر را با طرفهای غربی مطرح و از آنان پاسخ بخواهد.

فرشادان ادامه داد:در بخش هایی که عدم امکان برقراری روابط بانکی مطلوب در سطح بین الملل، به دلیل ضعف در سیستم مالی برخی از بانک های ایرانی است باید با انجام اقدامات لازم  اصلاح شود.

ضرورت بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی  (IFRS)

فرشادان در ادامه گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت افزود:بکارگیری استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) از موضوعات بسیار مهم در تسهیل روابط بانکی بین المللی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:برقراری روابط بانکی نقش مهمی در توسعه اقتصاد و شبکه بانکی داخلی دارد.

گفتنی است بکارگیری استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی  (IFRS)در افزایش قابلیت مقایسه و ارتقای کیفیت صورت های مالی موثر است و به شفافیت اطلاعات مالی منتهی می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر