سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مقدسی مطرح کرد:

واگذاری به بخش خصوصی یا واگذاری برای رد دیون/دولت تعرفه واردات 600کالای مشابه تولید داخل را افزایش دهد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: واگذاری های قبلی به بنگاه های اقتصادی شبه دولتی بوده و وزارت صنعت باید با هماهنگی سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری های گذشته بازنگری کند.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 17:42
واگذاری به بخش خصوصی یا واگذاری برای رد دیون/دولت تعرفه واردات 600کالای مشابه تولید داخل را افزایش دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: واگذاری های قبلی به بنگاه های اقتصادی شبه دولتی بوده و وزارت صنعت باید با هماهنگی سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری های گذشته بازنگری کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108538900203.jpg واگذاری,به,بخش,خصوصی,یا,واگذاری,برای,رد,دیون/دولت,تعرفه,واردات,600کالای,مشابه,تولید,داخل,را,افزایش,دهد Icana

سیدمهدی مقدسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه در راستای تقویت تولید و رونق اقتصادی تمهیدات و پیش بینی هایی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی صورت گرفته است، گفت: وزارت صنعت با هماهنگی سایر وزرای اقتصادی دولت باید برای عملیاتی کردن برنامه ششم در حوزه اقتصاد قدامات عملی خود را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده به مرحله اجرا در آورد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود:اگر موانع و مشکلاتی در تحقق این امر حتی در بخش قانونگذاری وجود دارد، باید هرچه سریع تر اعلام تا نسبت به رفع آن اقدام شود.

دولت باید تعرفه واردات 600 کالای مشابه تولید داخل را افزایش دهد

مقدسی ادامه داد: دولت باید از واردات بیش از ۶۰۰ قلم از کالا و خدماتی که وزارت صنعت احصا کرده و در داخل کشور امکان تولید و تامین آن وجودارد با افزایش تعرفه و سایر اقدامات  جلوگیری کند.

وی یادآور شد: این اقدام در جهت تقویت تولید داخلی بسیار ارزشمند است و تشویق به مصرف کالاها و  ماشین آلات ساخت  داخل کشور باید در دستور کار قرارگیرد .

واگذاری های قبلی به بنگاه های اقتصادی شبه دولتی بوده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اصل مترقی ۴۴ قانون اساسی در سال های اخیر به بدترین شکل ممکن اجرا شده است، افزود: با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری به ویژه در جلسه ای که با کارگزاران نظام داشتند و تذکراتی که قبلا به وزارت اقتصاد و دارایی داده بودند، وزارت صنعت باید با هماهنگی سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری های گذشته بازنگری کند.

وی ادامه داد: واگذاری های قبلی به بنگاه های اقتصادی شبه دولتی بوده که کارایی و اثر بخشی لازم را نداشته است و یا به وزارتخانه ها، بانک ها و سازمان ها بابت رد دیون واگذار شده که به هیچ وجه مطلوب نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصل ۴۴ به معنای واقعی آنچنان که مقام معظم رهبری تبیین کردند باید اجرا شده و به بخش خصوصی واقعی واگذار شود تا موجب  رونق اقتصادی کشور شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار