سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آزادیخواه:

تقویت پایه‌های فرهنگی و آموزشی در کشور مانع نفوذ تفکرات سلفی‌گری می‌شود

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است باید با خروج از بی‌نظمی‌های آموزشی و فرهنگی و تقویت پایه‌های آن مانع نفوذ تفکرات سلفی‌گری در کشور شویم.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 17:20
تقویت پایه‌های فرهنگی و آموزشی در کشور مانع نفوذ تفکرات سلفی‌گری می‌شود سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است باید با خروج از بی‌نظمی‌های آموزشی و فرهنگی و تقویت پایه‌های آن مانع نفوذ تفکرات سلفی‌گری در کشور شویم. http://cdn.icana.ir/d/019/201605104305140060.jpg تقویت,پایه‌های,فرهنگی,و,آموزشی,در,کشور,مانع,نفوذ,تفکرات,سلفی‌گری,می‌شود Icana

احد آزادیخواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت یکی از مهم ترین علل جذب افراد به داعش را دلایل اقتصادی، اعتقادی و فرهنگی دانست و گفت: عمده منابع مالی داعش از طریق آمریکا و اسرائیل تأمین می شود و بسیاری افرادی که از پایه اعتقادی قوی برخوردار نیستند برای تأمین نیازهای خود جذب این گروه می شوند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ضرورت تقویت پایه های اعتقادی افراد در نقاط مختلف کشور اشاره و بیان کرد: متأسفانه در حوزه اعتقادی نتوانسته ایم آموزه های خود را به خوبی منتقل کنیم.

وی افزود: امروز در خارج از کشور الگویی ایجاد شده که انگیزه برای شیعه کشی را افزایش دهد که از همین رو است که مقام معظم رهبری به ترویج امور دینی تأکید دارند تا الگوی خارجی جایگزین نشده و موفق به جذب افراد از داخل کشور نشوند از این رو روح وحدت در عالم شیعه و اعتقاد به اساسی بودن ادله قرآنی می تواند یکی از راه ها برای جلوگیری از نفوذ اعتقادات سلفی باشد.

آزادیخواه در ادامه با بیان اینکه یکی از مهم ترین اشکالات بی نظمی در حوزه آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: اگر حوزه آموزش و پرورش تقویت شود می توان در بسیاری از نقاط کشور مانع شیوع و نفوذ تفکرات سلفی گری شد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، فرهنگ و ارشاد، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه ها وظیفه دارند نسبت به بعد آموزشی و فرهنگی به خصوص در نقاط مرزی و محروم کشور حساس تر شده و به خصوص در حوزه فضای مجازی فعالیت گسترده تری داشته باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000