سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی فیروزآبادی تشریح کرد:

اراده بین‌المللی برای نابودی داعش وجود ندارد/ 4دهه سرمایه گذاری عربستان در مدارس برای آموزش سلفی گری

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برای از بین بردن داعش نیاز به اراده قوی بین‌المللی ازسوی آمریکا و نهادهای مهمی همچون سازمان ملل است که این اراده وجود ندارد.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 14:34
اراده بین‌المللی برای نابودی داعش وجود ندارد/ 4دهه سرمایه گذاری عربستان در مدارس برای آموزش سلفی گری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است برای از بین بردن داعش نیاز به اراده قوی بین‌المللی ازسوی آمریکا و نهادهای مهمی همچون سازمان ملل است که این اراده وجود ندارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605104850784802.jpg اراده,بین‌المللی,برای,نابودی,داعش,وجود,ندارد/,4دهه,سرمایه,گذاری,عربستان,در,مدارس,برای,آموزش,سلفی,گری Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه برای از بین بردن داعش نیاز به اراده بین المللی وجود دارد، گفت: گروه تروریستی داعش یک شبه به وجود نیامده و غیر از پشتیبانی مالی پشتیبانی فکری نیز دارد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نحوه پشتیبانی فکری از داعش عنوان کرد: ریشه تفکرات سلفی داعش در مدارس دینی برخی کشورهای اسلامی است چنانچه عربستان سعودی طی 40 سال گذشته در داخل کشور خود آموزش های غلط معارف اسلامی داشت همچنین به مدارس علمیه در کشورهایی مثل افغانستان و کشورهای عربی شمال افریقا کمک مالی می کرد از این رو مکتب تکفیری گری را رو به گسترش گذاشت.

وی در ادامه با بیان اینکه تفکرات سلفی گری برداشتی خشک و ناصحیح از اسلام است، یادآور شد: از دوران ابتدایی به  کودکان آموزش هایی می دهند تا وقتی بزرگ شد فضا برای مسلح شدن آنها علیه شیعیان آماده باشد.

دهقانی فیروزآبادی افزود: البته در نهایت تمامی اینها نیاز به پشتیبانی مالی دارد که عربستان و کشورهای مرتجع منطقه این اقدام را انجام می دهند و در نهایت نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم ازسوی آمریکا حمایت می شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه گروه تروریستی داعش به ابزاری برای پیشبرد اهداف آمریکا در منطقه تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: برای از بین بردن داعش نیاز به اراده بین المللی ازسوی آمریکا و نهادهای مهمی همچون سازمان ملل است که البته این اراده وجود ندارد و آنها با تقسیم بندی تروریسم به خوب و تروریسم بد، آنهایی را که مانع امنیت آنها هستند بد و آنها که مانع امنیت کشورهای منطقه هستند تروریسم خوب می نامند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار