سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علی اکبر کریمی مطرح کرد:

اجحاف دوجانبه بانک ها در حق مردم/ گرانی کارمزد و تداوم اخذ سود با نرخ بالا

سرویس اقتصادی
نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش غیر منطقی نرخ کارمزد بانکی برای وصول قبوض آب و برق انتقاد کرد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 07:39
اجحاف دوجانبه بانک ها در حق مردم/ گرانی کارمزد و تداوم اخذ سود با نرخ بالا نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش غیر منطقی نرخ کارمزد بانکی برای وصول قبوض آب و برق انتقاد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201612102365559352.jpg اجحاف,دوجانبه,بانک,ها,در,حق,مردم/,گرانی,کارمزد,و,تداوم,اخذ,سود,با,نرخ,بالا Icana

علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کارمزد بانکی گفت:اخذ کارمزد برای انجام خدمات بانکی در دنیا یک امر متعارف  و کارشناسی است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:درآمد حاصل از اخذ کارمزد بابت خدمات امور بانکی به مشتریان یکی از اقلام تشکیل دهنده سبد درآمدی بانک ها محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:نکته قابل تامل در خصوص افزایش نرخ کارمزد بانکی این است که نرخ سود بانک های خارجی در مقایسه با بانک های ایران بسیار کم است.

کریمی افزود:در ایران بخش قابل توجهی از درآمد بانک ها از سود بالا حاصل از ارائه تسهیلات بانکی است که تناسبی با نرخ کارمزد بالای خدمات امور بانکی ندارد بنابراین باید نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم شود.

وی در ادامه گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:اگر قرار باشد مشتریان بانک ها علاوه بر پرداخت نرخ سود بالای بانکی تسهیلات مجبور شوند کارمزد بالایی نیز بابت دریافت خدمات، به بانک ها پرداخت کنند، اجحاف دوجانبه است.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:پرداخت قبوض آب و برق تلفن با تماس تلفنی و اینترنت با هزینه کمی انجام می شود بنابراین نرخ کارمزدهای اعلامی برای پرداخت قبوض قابل قبول نیست.

لازم به ذکر است بانک مرکزی با انتشار نرخ جدید کارمزد خدمات بانکی (ریالی) کارمزد وصول قبوض از جمله قبوض آب و برق را ۲ هزار تومان و هزینه تشکیل پرونده برای دریافت وام در بانک را ۲۰ هزار تومان تعیین کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000