سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زارع:

انفعال در استفاده از فرصت بازار قطر قابل قبول نیست/ تاکید بر تسهیل صادرات به قطر

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسهیل نقل و انتقال پول در شبکه بانکی برای تسهیل صادرات به قطر تاکید کرد.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 17:52
انفعال در استفاده از فرصت بازار قطر قابل قبول نیست/ تاکید بر تسهیل صادرات به قطر سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تسهیل نقل و انتقال پول در شبکه بانکی برای تسهیل صادرات به قطر تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201602104539619319.jpg انفعال,در,استفاده,از,فرصت,بازار,قطر,قابل,قبول,نیست/,تاکید,بر,تسهیل,صادرات,به,قطر Icana

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره روابط اقتصادی ایران و قطر، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از ثبات و آرامش پایدار در منطقه و جهان حمایت می کند و با تنش بین کشورها مخالف است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تاکید بر افزایش صادرات با توجه به ظرفیت های داخلی کشور یکی از اولویت ها است و جمهوری اسلامی باید سهم مناسبی از بازارهای منطقه و جهان داشته باشد.  

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی، روی موضوع توجه به اقتصاد درون زا و اقتصاد برون گرا تاکید دارند؛ بنابراین در این راستا باید با تولید محصولات باکیفیت در داخل و بازاریابی مناسب، زمینه صادرات بیشتر را فراهم کرد که بطور طبیعی به رشد اشتغالزایی منتهی می شود.

زارع افزود:با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از مواد غذایی مورد نیاز کشور قطر از طریق واردات انجام می شود بنابراین باید از این فرصت بیشتر استفاده کرد.

وی ادامه داد:استان فارس با تولید محصولات کشاورزی می تواند نقش مهمی در صادرات این محصولات به قطر  و ارز آوری برای کشور داشته باشد به دلیل اینکه این استان علاوه بر اینکه به سواحل خلیج فارس نزدیک است می تواند از طریق هوای بار و محصولات به قطر ارسال کند.

فرصت فروش محصولات در قطر نباید از بین برود

زارع در ادامه گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:فرصت فروش محصولات در قطر نباید از بین برود و به سادگی نباید این بازار را به رقبا داد.    

وی ادامه داد:مسئولان دولتی باید با برنامه ریزی شرایط صادرات به قطر را برای تجار و فعالان اقتصادی ایران تسهیل کنند و در این راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک، هواپیمایی و بخش کشتیرانی باید عملکرد خود را ارتقا دهد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:تسهیل نقل و انتقال پول برای فعالان اقتصادی که با کشور قطر مراودات اقتصادی دارند یکی از نکات مهمی است که شبکه بانکی باید به این موضوع توجه کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر