سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تجری:

تدابیر لازم برای حفظ امنیت و رفاه زائرین اربعین در مرز خسروی انجام شده است/ ضرورت توجه به زیرساخت‌های گردشگری

سرویس فرهنگی
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس می‌گوید تدابیر و اقدامات عملیاتی بسیاری برای امنیت و رفاه زوار اربعین از مرز خسروی صورت گرفته است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 08:01
تدابیر لازم برای حفظ امنیت و رفاه زائرین اربعین در مرز خسروی انجام شده است/ ضرورت توجه به زیرساخت‌های گردشگری عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس می‌گوید تدابیر و اقدامات عملیاتی بسیاری برای امنیت و رفاه زوار اربعین از مرز خسروی صورت گرفته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201604104198037910.jpg تدابیر,لازم,برای,حفظ,امنیت,و,رفاه,زائرین,اربعین,در,مرز,خسروی,انجام,شده,است/,ضرورت,توجه,به,زیرساخت‌های,گردشگری Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قطعی شدن بازگشایی مرز خسروی برای زائران اربعین، گفت: مرزخسروی مهمترین، اصلی‌ترین و نزدیکترین مرز ایران با عراق از قدیم‌الایام بوده است اما به دلیل وجود جریان‌های تکفیری و بحران ایجاد شده، این مرز ناامن بود لذا از حضور زائران در مرز خسروی برای رسیدن به عراق جلوگیری می‌شد و متاسفانه این تعطیلی هزینه‌ها و ضررهای بالای برای مردم، هتل‌داران و آژانس‌های مسافربری به همراه داشت ضمن آنکه مردم منطقه را از یک اتفاق درآمدزا محروم کرده بود.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت‌شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به ارتباطات صورت گرفته امنیت لازم در مرز عراق برای تردد زائر از مرز خسروی برای اربعین امسال به خوبی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: اگرچه با پیگیری‌ها و رایزنی‌ها مرز خسروی به روی زوار باز شد اما رکود چندین ساله این مرز سبب از دست دادن بسیاری از سرمایه‌گذارنی شده که می‌توانستند منشاء خدمات برای زوار و مردم منطقه باشند.

تجری با تاکید براینکه زیرساخت‌های عمومی و راه‌های دسترسی بازار و امکانات هتلی و مسافرخانه نیاز به بازسازی و تقویت دارند، افزود: با این وجود جاده خسروی یکی از بهترین راه‌های مواصلاتی کشور را دارد و از دیگر جاده‌های مرزی وضعیت بهتری دارد.  

به گفته این نماینده تدابیر لازم برای حفظ امنیت و رفاه مردم اندیشیده شده و اقدامات بسیاری عملیاتی شده است، اما با توجه به اینکه بسیاری از مردم با خودروهای شخصی به سمت مرز می‌آیند باید پارکینگ‌های عمومی، سرویس‌های بهداشتی، اوژانس، مسائل ترافیکی و جاده‌ای و خدمات مناسب دیگر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت‌شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: مسئولان کشوری و منطقه‌ای باید برای بهره‌برداری گردشگری از این اتفاق برنامه‌ریزی کنند و وزارت نیرو برای تامین آب شرب به طور کامل هماهنگی‌های لازم را با استاندار منطقه داشته باشد./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط