سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی مطرح کرد:

کمیسیون آموزش مجلس پیگیر تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه عدم تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ظلم به این افراد است، از پیگیری کمیسیون متبوع خویش در این خصوص خبر داد.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 15:43
کمیسیون آموزش مجلس پیگیر تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۹۵ آموزش و پرورش عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه عدم تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ظلم به این افراد است، از پیگیری کمیسیون متبوع خویش در این خصوص خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg کمیسیون,آموزش,مجلس,پیگیر,تعیین,تکلیف,قبول‌شدگان,آزمون,استخدامی,سال,۹۵,آموزش,و,پرورش Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 95 وزارت آموزش و پرورش، گفت: عدم تعیین تکلیف قبول‌شدگان آموزش و پرورش ظلم بارز به این افراد با رده علمی بالا است بنابراین نباید بیشتر از این آن‌ها را برای داشتن یک شغل که حق مسلم‌شان است درگیر کرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق قانون هزینه دوره‌های مهارتی قبول شدگان باید بر عهده خود وزارتخانه باشد، افزود: پذیرفته‌شدگان مانند بورسیه‌شدگان هستند، بنابراین سازمانی که آن‌ها را پذیرفته باید هزینه دوره‌ها را نیز پرداخت کند؛ چطور می‌توان از جوانی که شغل ندارد خواست که چنین هزینه‌های سنگین را متقبل شود، لذا این رفتار آموزش پرورش خلاف است.

وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش باید تا مهر سال جاری قبول‌شدگان آزمون استخدامی را تعیین تکلیف کنند، اضافه کرد: به‌یقین تعیین تکلیف نکردن قبول‌شدگان به معنای زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی است چراکه حقوق شهروندی در بیانیه خلاصه نمی‌شود؛ لذا باید حقوق مردم را رعایت کرد.

سلیمی با تاکید براینکه آموزش و پرروش با مشکل جدید منابع انسانی رو به رو است اما هنوز برنامه مشخصی برای جذب ندارد، اضافه کرد: این رفتار با معلمان و نیروها نتیجه‌ای جز آسیب به بدنه آموزشی کشور نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس همچنین مطرح کرد: متاسفانه وزارت آموزش آمار دقیقی از نیاز خود به نیروی انسانی نمی‌دهد در حالی که کمیسیون آموزش مرتبا این تقاضا را از آن‌ها داشته با این وجود آماری از تعداد حق‌التدریس‌ها، ساعتی‌ها و... وجود ندارد به همین دلیل با وجود آنکه کمیسیون به دنبال تعیین تکلیف این نیروها است به دلیل عدم همکاری آموزش و پرورش، کار جلو نمی‌رود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000