خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/07 12:42:00
سرویس صحن

مجلس سه ماده از طرح اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی را تصویب کرد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه ماده از طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی را به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی امروز، نمایندگان پس از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه‌عمومی مصوب 1363 بررسی جزییات این طرح را آغاز کردند.

در بررسی جزییات ماده یک این طرح که کلیات در آن توضیح داده شده است برخی تغییرات عبارتی صورت گرفت.

بر اساس این مصوبه عبارت‌های فرماندهی کل قوا به جای "مقام معظم فرماندهی کل قوا"، ستاد کل به جای "ستاد کل نیروهای مسلح"، نیروهای مسلح به جای "ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سازمان‌های تابعه" و ارتش به جای "ارتش جمهوری اسلامی ایران"، سپاه به جای "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی"، وزارت دفاع به جای "وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح"، وزارت علوم به جای "وزارت علوم، تحقیقات و فناوری"، وزارت بهداشت به جای "وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی"، سازمان به جای "سازمان وظیفه‌ عمومی"، کارکنان وظیفه به جای "افسران وظیفه، درجه‌داران وظیفه و سربازان عادی وظیفه" اصلاح شد.

همچنین بر اساس ماده دو این طرح هر فرد ذکور ایرانی در ماهی که طی آن ماه به سن 18 سال تمام می‌رسد مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی خواهد بود.

بر اساس تبصره این ماده مشمول کسی است که در شمول قانون خدمت وظیفه عمومی قرار گیرد.

تبصره‌ ماده سه این طرح نیز مقرر کرد که تعیین سن بر مبنای ماده واحده قانون حفظ اعتبار اسناد سجلی و جلوگیری از تزلزل آنها تنها درباره خود مشمولین معتبر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet