سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقان:

طرح واکنش به تحریم‌های جدید علیه ایران به زودی در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرح واکنش به تحریم‌های جدید علیه ایران به زودی در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 14:58
طرح واکنش به تحریم‌های جدید علیه ایران به زودی در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: طرح واکنش به تحریم‌های جدید علیه ایران به زودی در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605108226537844.jpg طرح,واکنش,به,تحریم‌های,جدید,علیه,ایران,به,زودی,در,کمیسیون,امنیت,ملی,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کمال دهقان با اشاره به راى مثبت مجلس سناى امریکا به منظور پیشبرد لایحه تحریم‌هاى جدید علیه ایران گفت: تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در سنای آمریکا نقض برجام است. 

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی افزود: برجام قراردادی چند جانبه بوده، بر این اساس ممکن است طرف‌های دیگر این توافق نامه پایبند به تعهدات باشند و ممکن است یک طرف به تعهدات خود پایبند نباشد در این شرایط بحث‌های حقوقی پیش خواهد آمد که ما این مسائل را برعهده هیئت نظارت بر اجرای برجام و کمیسیون شورای عالی امنیت ملی قرار می‌دهیم تا با توجه به این اتفاقات تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم ادامه داد: مطابق قانون مصوب مهرماه 94، هیات عالی نظارت بر برجام، مرجع رسیدگی به این مسئله است و آنان موضوع را رصد می کنند و از طریق دستگاههای ذی ربط اقدامات لازم را انجام می دهند.

وی تاکید کرد: از آمریکا غیر از این انتظار نمی رفت، طی چند دهه گذشته مواضع خصمانه آنان، علیه جمهوری اسلامی را دیده ایم، بنابراین حرکت غافل گیرانه ای اتفاق نیفتاده است.

دهقان ادامه داد: ما شناخت کافی از آمریکا داریم و نمی شود به آنان اعتماد کرد، چراکه خلاف تعهدات بین المللی شان عمل می کنند. مشکلی که دنیا با امریکا دارد همین بی اعتمادی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی هم طرح متقابل را پیش بینی کرده و طی روزهای آینده در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار خواهد گرفت لذا به محض اینکه کمیسیون تشکیل شد تصیمات لازم در این باره اتخاذ و در صحن علنی مجلس مطرح و بررسی میشود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000