سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی‌شاهرودی:

مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مواضع ناشی از ناکارآمدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند.
جمعه 26 خرداد 1396 ساعت 15:16
مشکل مبادلات مالی میان ایران و امارات ارتباطی به برجام ندارد عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مواضع ناشی از ناکارآمدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103605518145.jpg مشکل,مبادلات,مالی,میان,ایران,و,امارات,ارتباطی,به,برجام,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسن حسینی‌شاهرودی با اشاره به حل نشدن مشکل مبادلات مالی ایران با امارات بعد از برجام گفت: مواضع ناشی از ناکارامدی برجام در کنار تنش‌های سیاسی منطقه‌ای موجب شده کشوری مانند امارات با ما در بحث برجام همکاری نکند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تنش‌های سیاسی طی سه سال اخیر خصوصا در حوزه برجام با کشورهای عربی از جمله امارات و عربستان سعودی داشته‌ایم، عربستان و هم‌پیمانانش بسیار تلاش کردند تا برجام به ثمر نرسد حتی بعد از آن ارتباطشان با کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدودی سرد شد که با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا مجددا ارتباط آن‌ها با غرب رو به بهبود گذاشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس دهم ادامه داد: البته وجود مشکلات در حوزه مبادلات مالی میان ایران با امارات از موارد نقض برجام محسوب نمی‌شود حتی در صورت اجرای کامل برجام باز امارات به شخصه می‌تواند همان‌طور که یک شبه قطر را تحریم کرد، ایران را بسته به فضای سیاسی حاکم بر کشورهای منطقه‌ای مشمول این قاعده قرار دهد.

حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه ما باید دیپلماسی خود را خصوصا در حوزه اقتصادی قوی‌تر کنیم، اظهار داشت: هدف برجام گشایش در حوزه اقتصادی بود و نه امنیتی زیرا ما در حوزه امنیتی مشکلی نداشته و در اوج و اقتدار بودیم، اگرچه براساس شواهد و قرائن گشایش کاملی هم در بحث اقتصادی صورت نگرفته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات دولت ترامپ، مصوبات مجلس سنا و تمامی فشارها حاکی از آن است که طرف غربی نه تنها الزامی در اجرای برجام نمی‌بینند بلکه گرایشی هم برای عملیاتی‌سازی آن ندارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار