سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صالحی امیری در اختتامیه نمایشگاه قرآن:

نمایشگاه قرآن سال۹۷ را به اتحادیه‌ها می‌سپریم/ افزایش بودجه قرآنی

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: امیدواریم سال آینده، نمایشگاه قرآن توسط اتحادیه ها و موسسات قرآنی اداره شود و معاونت قرآن و عترت در کنار آنها حضور داشته باشد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 09:24
نمایشگاه قرآن سال۹۷ را به اتحادیه‌ها می‌سپریم/ افزایش بودجه قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: امیدواریم سال آینده، نمایشگاه قرآن توسط اتحادیه ها و موسسات قرآنی اداره شود و معاونت قرآن و عترت در کنار آنها حضور داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611100224592761.jpg نمایشگاه,قرآن,سال۹۷,را,به,اتحادیه‌ها,می‌سپریم/,افزایش,بودجه,قرآنی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مراسم اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن همایش های مصلای تهران برگزار شد.

رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چیزی که مهم است اینکه همه نهادهای فرهنگی وموسسات قرآنی باید به یک باور قطعی برسیم که راه ما برای رسیدن به قله های توسعه از مسیر قرآن و گسترش گفتمان قرآن وعترت است. اگر بناست که ما در جامعه مردمی دیندار و اخلاق مدار داشته باشیم باید از چشمه های پرفیض قرآن و عترت بنوشیم.

وی افزود: قرآن کریم، اقیانوسی است که همه تشنگان می توانند از آن سیراب شوند. راه نجات بحران های خاورمیانه بازگشت به فرهنگ قرآنی است. راه عبور از دورغ، فریب و نیرنگ بازگشت به نهج البلاغه است. راه ر سیدن به معرفت قرآنی مسیر اهل بیت علیهما السلام است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: قرآن نور است و و قتی ما در انوار آن قرار بگیریم در واقع از ظلمت فاصله گرفته ایم. نمایشگاه بین المللی قرآن کریم افتخار بزرگی برای نظام اسلامی و دستگاه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. روح و گفتمان قرآن باید در سبک زندگی ما جاری و ساری باشد اگر می خواهیم جامعه ای بافضیلت داشته باشیم باید نگاه خود را از مهدکودک ها و دبستان ها آغاز کنیم . برگزاری مراسم تکریم از خادمان قرآن کریم این پیام روشن را دارد که دولت عقیده دارد مسیر قرآن راه نجات دولت است.

صالحی امیری اضافه کرد: اگر بنا باشد دولت به مطالبات مردم پاسخگو باشد  باید مسیرش را با قرآن و عترت انطباق دهد و همه ظرفیت های خود را برای گسترش فرهنگ قرآن بسیج کند. تصویر عمومی جامعه باید تصویر قرآنی باشد. همه ما موظفیم در همه شهرستان ها، استان ها و در سطح ملی در مسیر گسترش فرهنگ قرآنی گام برداریم. اگر نتوانیم فرهنگ قرآنی را اشاعه دهیم با انبوهی از چالش ها مواجه می شویم. نتیجه کم توجهی به فرهنگ قرآنی چالش ها و مسائل موجود در جامعه است.

وی گفت: از فضای مجازی و پتانسیل های آن هم نباید غافل بود. لازم است در سال جدید از طریق ۴۰ میلیون گوشی هوشمند و سایت های مختلف پیام قرآنی ر ا به منازل و اماکن مختلف منتقل کنیم تا مردم در همه جا قرآن را ببینند. بنده در همن جا از شورای عالی انقلاب فرهنگی که در جهت سیاستگذاری قرآنی گام های جدی برداشته است تقدیر می کنم.

صالحی امیری در ادامه سخنانش با اعلام این خبر که بودجه قرآنی در سال آتی افزایش پیدا می کند توضیح داد: بودجه حوزه فعالیت های قرآنی در سال آینده تا صد در صد افزایش خواهد داشت و این حداقل وظیفه ما در راستای فرهنگ قرآن و عترت است. همچنین امیدواریم سال آینده، نمایشگاه قرآن توسط اتحادیه ها اداره شود و معاونت قرآن و عترت در کنار آنها حضور داشته باشد و کمک کند مشابه اتفاقی که در امسال در نمایشگاه کتاب افتاد. معاونت قرآن و عترت هم تلاش می کند که مسئولیت اجرایی را به اتحادیه ها و موسسات واگذار کند تا آنها با خلاقیت و نوآوری بیشتری نمایشگاه قرآن را برگزار کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تصریح کرد: گفتمان قرآن یعنی تبدیل باید به باور، گفتمان قرآن یعنی اینکه مردم از عمق جان احساس نیاز به قرآن داشته باشند. ما امروز می توانیم با سلاح قرآن بر تمامی دشمنان خود پیروز شویم و با تمسک به اهل بیت و ولایت به تمامی آمال خود دست یابیم.

به گزارش مهر، در انتهای سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزیدگان بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن اعلام و تقدیر شدند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار