سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اسماعیلی:

دولت باید برنامه ای مدون برای ایجاد تحول در صنعت خودرو تدوین کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با توجه به شرایط کنونی تولید در صنعت خودروسازی اظهار داشت: دولت باید نسبت به تدوین برنامه ای مدون و کارشناسی برای ایجاد تحول در این صنعت اقدام کند.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 09:25
دولت باید برنامه ای مدون برای ایجاد تحول در صنعت خودرو تدوین کند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با توجه به شرایط کنونی تولید در صنعت خودروسازی اظهار داشت: دولت باید نسبت به تدوین برنامه ای مدون و کارشناسی برای ایجاد تحول در این صنعت اقدام کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201702109586857636.jpg دولت,باید,برنامه,ای,مدون,برای,ایجاد,تحول,در,صنعت,خودرو,تدوین,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داریوش اسماعیلی با بیان اینکه فعالیت بدون برنامه و غیر کارشناسانی مسئولین در حوزه صنعت خودروسازی هیچگونه رشد و توسعه ای در این صنعت در پی نخواهد داشت، افزود: برای تدوین برنامه ای کارشناسی در صنعت خودرو باید کلیه ارگان ها (از جمله کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد، سازمان امور مالیاتی و بانک ها) نهایت همکاری را با وزارت صنعت و معدن به عنوان متولی صنعت خودروسازی در کشور داشته باشند.

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی، در ادامه تصریح کرد: علاوه بر تدوین برنامه ای مدون، ضرورت دارد کلیه ظرفیت ها و پتانسیل های داخلی برای تولید در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار گیرند البته استفاده از تجربیات و ظرفیت های تولید طرف های خارجی در صورتی که مشروط به تولید و مشارکت در داخل کشور باشد نیز می تواند جزء محور فعالیت دولت دوازدهم قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های تولید داخل به مرور زمان موجب کاهش مشارکت طرف های خارجی و عدم اتکای صنعتگران ایرانی به خودروسازان سایر کشورها خواهد شد.

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تا زمانی که سطح کیفی خودروهای داخلی ارتقا نیابد کمیت بی معنی است، اذعان داشت: در صورتی که تعرفه واردات خودروهای لوکس و گران قیمت خارجی افزایش یابد و درآمد حاصل از آن صرف حمایت از تولید داخل گردد ضمن افزایش پتانسیل تولید در کشور ،سطح کیفی خودروهای داخلی نیز ارتقا خواهد یافت./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار