سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی:

حال محیط زیست کشور خوب نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده لنگرود در مجلس محیط زیست را یکی از ابرچالش های کشور دانست و گفت: حال محیط زیست در کشور خوب نیست.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 09:39
حال محیط زیست کشور خوب نیست نماینده لنگرود در مجلس محیط زیست را یکی از ابرچالش های کشور دانست و گفت: حال محیط زیست در کشور خوب نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104325397174.jpg حال,محیط,زیست,کشور,خوب,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مهرداد لاهوتی در بیست و سومین نشست تخصصی توسعه با موضوع «سیاست‌های کلی محیط‌ زیست و جایگاه آن در برنامه ششم توسعه» که در محل سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان برگزار شد، ضمن تشکر از برگزاری نشست‌های توسعه در این سازمان، با بیان اینکه ۷ ابرچالش کشور ما را تهدید می کند، گفت: یکی از این ابرچالش ها محیط زیست است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حال محیط زیست در کشور خوب نیست، افزود: خوشبختانه دولت تدبیر و امید مباحث مربوط به محیط زیست را خط قرمز می داند.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس دهم اضافه کرد: سالانه ۵ هزار نفر به صورت مستقیم بر اثر آلودگی هوا جان خود را در کشور از دست می‌دهند که از این تعداد ۲ هزار و ۹۰۰ نفر مربوط به تهران و مابقی مربوط به سایر کلانشهرهای کشور می شود لذا توجه به این مسئله نیاز به عزم عمومی دارد.

نماینده لنگرود در مجلس دهم با اشاره به تصویب طرح «هوای پاک» در فروردین ۹۶، خاطرنشان کرد: حق آبه های مربوط به تالاب ها طی یک لایحه جدا در مجلس تصویب شد.

وی بحث پسماند و مدیریت آن را در استان گیلان بسیار جدی دانست و عنوان کرد: مدیریت ۲۰۰ تن پسماند نیازمند سرمایه گذاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت است که عملا امکان چنین سرمایه گذاری وجود ندارد لذا در قانون برنامه ششم بر هماهنگی دولت و بخش خصوصی تاکید شده است. در واقع نرخ تضمینی ساماندهی پسماند باید برای سرمایه گذار بخش خصوصی توجیه داشته باشد.

به گزارش ایسنا؛ نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه سازمان محیط زیست به توسعه کارخانه‌های تولید کود کمپوست و اجرای دقیق طرح تفکیک زباله از مبدا در استان شد و گفت: مردم گیلان به لحاظ فرهنگی پذیرای بسیاری از مسائل هستند لذا در مرحله اول باید حجم زباله ها را کم و پلاستیک را حذف کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار