سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابوطالبی:

چالش آمریکا و ایران در خاورمیانه، چالشی تئوریک و ریشه دار است

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری، چالش آمریکا و ایران در خاورمیانه را چالشی تئوریک و ریشه دار خواند که در آن آمریکا حامی ثبات و ایران حامی دموکراسی است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 10:13
چالش آمریکا و ایران در خاورمیانه، چالشی تئوریک و ریشه دار است معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری، چالش آمریکا و ایران در خاورمیانه را چالشی تئوریک و ریشه دار خواند که در آن آمریکا حامی ثبات و ایران حامی دموکراسی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201706101469895791.jpg چالش,آمریکا,و,ایران,در,خاورمیانه،,چالشی,تئوریک,و,ریشه,دار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ حمید ابوطالبی در صفحه توئیتر خود نوشت : چالش آمریکا و ایران در خاورمیانه، چالشی تئوریک و ریشه دار است؛ چالش ثبات و دموکراسی. در این چالش، آمریکا حامی ثبات است و ایران حامی دموکراسی.

آمریکا که تاکنون بهای ایجاد ثبات را از اعراب ثروتمند می ستاند، اینک در برقراری ثبات، شکست خورده و نمی تواند پاسخگوی نیاز اعراب در حفظ رژیم‌هایشان باشد.

 لذا نشست ریاض شیفتی پارادایمی بود، از ثبات زایی به دموکراسی ستیزی؛ و اکنون سخن آمریکا این است که اگر نمی توانی ثبات ایجادکنی، با مردم و دموکراسی نبرد کن.

اما آمریکا غافل است که در خاورمیانه فقط دموکراسی، ضامن ثبات است و ایران تنها کشور مردم سالار آن و بازگشت به سیاست دهه‌های پیش یعنی بازآفرینی بهار عربی.

لذا چالش ایران و آمریکا در منطقه بر سر مردمسالاری است و ایران نمی پذیرد دموکراسی، فدای ثبات قبیله‌ای شود؛ شما ثبات مسلح می خواهید و ایران دموکراسی باثبات.

درتاریخ ایران نیز انتقام آمریکا از مردمسالاری پرسابقه بوده و هرچه حکومت ایران مردمی تر باشد، کینه های آمریکا بیشتر می شود؛ اما اکنون مردم ما همه ‌جا حضور دارند.

در همین انتخابات اخیر ایران و آمریکا کدام بیشتر بحران زا بود؟ شما جهان و صلح را ناامید و مایوس کردید و ما امیدوار ، مردمسالاری درایران جاودانه خواهد ماند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000