سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدری:

صادرات کالا به قطر با محوریت بوشهر در هیئت دولت بررسی می شود/ بوشهر بهترین استان برای صادرات کالا به جنوب خلیج فارس

سرویس استان ها
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر از افزایش صادرات کالاهایی همچون موادغذایی به کشور قطر از بندر بوشهر خبرداد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:15
صادرات کالا به قطر با محوریت بوشهر در هیئت دولت بررسی می شود/ بوشهر بهترین استان برای صادرات کالا به جنوب خلیج فارس رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر از افزایش صادرات کالاهایی همچون موادغذایی به کشور قطر از بندر بوشهر خبرداد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611103262708001.jpg صادرات,کالا,به,قطر,با,محوریت,بوشهر,در,هیئت,دولت,بررسی,می,شود/,بوشهر,بهترین,استان,برای,صادرات,کالا,به,جنوب,خلیج,فارس Icana

عبدالحمید خدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ظرفیت استان بوشهر به عنوان شاهراه صادراتی کالا به قطر خاطرنشان کرد: با توجه به مسائل مستحدثه ای که برای قطر بوجود آمده مبنی بر تحریم توسط عربستان‌، بندر بوشهر از بهترین موقعیت استراتژیک برای صادرات به کشورهای جنوب خلیج فارس از جمله قطر برخوردار است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم درمجلس شورای اسلامی افزود: قرار شد که در هیئت دولت بحث صادرات کالا به قطر با محوریت بوشهر مطرح  و بررسی شود و بناست که صادرات کالاهای مصرفی از جمله مواد غذایی با محوریت استان بوشهر از طریق بندر بوشهر و بندر کنگان انجام شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابه گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر با توجه به توافقات صورت گرفته بین ایران و قطر و وجود امکانات و زیرساخت‌های لازم، صادرات محصولات مختلف غذایی و معدنی از استان بوشهر به قطر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالایی در امر صادرات کالاهای تجاری برخوردار است،اظهار داشت: با توجه به فاصله اندک بنادر استان بوشهر با بنادر کشور قطر ،فرصت مهمی برای صادرات محصولات مختلف از طریق ناوگان دریایی به این کشور فراهم است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر همچنین از ارسال نخستین محموله مواد غذایی از بندر بوشهر به قطر خبرداد و خاطرنشان کرد: محموله مواد غذایی و محصولات میوه‌ای و تره‌بار از بندر بوشهر به مقصد قطر بارگیری و ارسال شد.

خدری با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بندری در توسعه صادرات غیرنفتی تصریح کرد: در این راستا ایجاد خطوط کشتیرانی بین بوشهر بنادر مختلف قطر در امر صادرات غیر نفتی امر مهم  است و در اولویت قرار دارد.

گفتنی است؛مدتی است که عربستان، امارات، بحرین، مصر، لیبی و یمن روابط‌ شان  را با قطر قطع کرده ‌اند و این جزیره کوچک در جنوب خیلج فارس را از سه طرف تحت محاصره اقتصادی قرار‌ داده ‌اند. قطر به واردات وابسته است و مشکل اصلی و یکی از نقاط آسیب ‌پذیر اقتصاد این کشور، واردات بیش از 80 درصد مواد غذایی است که در مجموع پارسال حدود سه میلیارد دلار بوده است. پیشتر 3 کشتی حامل 350 تن مواد غذایی یک بندر ایرانی را به مقصد قطر ترک کردند. بندر دیر در استان بوشهر نزدیک ترین بندر ایران به سواحل قطر است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000