سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی:

اروپایی‌ها به‌دلیل اهمیت نفوذ ایران در منطقه مانع وضع تحریم‌های ضدایرانی آمریکا می‌شوند

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اروپایی‌ها می‌توانند با اعمال فشار به آمریکا مانع تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران شوند.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:09
اروپایی‌ها به‌دلیل اهمیت نفوذ ایران در منطقه مانع وضع تحریم‌های ضدایرانی آمریکا می‌شوند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اروپایی‌ها می‌توانند با اعمال فشار به آمریکا مانع تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران شوند. http://cdn.icana.ir/d/019/201702104905833377.jpg اروپایی‌ها,به‌دلیل,اهمیت,نفوذ,ایران,در,منطقه,مانع,وضع,تحریم‌های,ضدایرانی,آمریکا,می‌شوند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح اخیر سنای آمریکا برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، گفت: اگر ترامپ مصوبه اخیر سنا را تأیید نکند نیاز به رأی دو سوم اعضای این مجلس دارد و به هر حال رأی می آورد که نقض برجام خواهد بود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هدف ایران برای تصویب برجام برداشتن تحریم ها بود، اظهار داشت: علیرغم این موضوع، شاهد هستیم که هر روزه به بهانه حمایت از تروریسم، فعالیت های موشکی و اقدامات ضد حقوق بشر تحریم های جدیدی علیه ایران وضع می شود از این رو تفاوتی با گذشته نداشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید در این وضعیت با سایر اعضای 5+1 رایزنی کند، یادآور شد: در این شرایط اروپایی ها می توانند به آمریکا فشار آورده و آنها را مجاب کنند که دست از تحریم های جدید بردارند.

رحیمی جهان آبادی در پاسخ به این سوال که آیا اروپایی ها این اراده را دارند که به آمریکا فشار بیاورند، بیان داشت: از آنجایی که بخشی از منافع اروپایی ها در سرمایه گذاری در ایران بوده و از سوی دیگر نفوذ ایران در خاورمیانه برای آنها مهم است قطعا برخورد ویژه ای با آمریکا خواهند داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اینکه نباید در شرایط حاضر به دستگاه دیپلماسی کشورمان فشار آورده و آنها را تضعیف کنیم، تصریح کرد: مجلس نیز در این خصوص می تواند مصوبه ای داشته باشد که پاسخ آمریکایی ها را با اقدام متقابل بدهد.

وی ادامه داد: جمهوری خواهان از ابتدای حضور ترامپ در کاخ سفید به دنبال لغو برجام بوده اند تا دست‌آوردهای اوباما را ناچیز نشان دهند که قرار داد کوبا و آمریکا در این زمینه نیز نمونه آن بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی به اهداف خود از تصویب برجام دست یافت و توانست ائتلاف جهانی علیه ایران به سرکردگی آمریکا را از بین ببرد، خاطرنشان ساخت: با این حال لازم است تلاش کنیم تا موافقتنامه چندجانبه برجام تا جای ممکن باقی بماند اما اگر تلاش های نتیجه بخش نبود، ایران نیز از کانال های دیگری وارد عمل شده و با اجماع بین قوای حاکمیتی تصمیم گیری جدیدی در این خصوص خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر