سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آزادی‌خواه تاکید کرد:

نفوذ فرهنگ غرب در ایران از راه طراحی‌های البسه/ طرح‌های داخلی متنوع و جذاب باشد

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه طرح‌های لباس‌های ایرانی باید دارای تنوع و جذابیت باشد، بر ضرورت ورود جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع تاکید کرد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:26
نفوذ فرهنگ غرب در ایران از راه طراحی‌های البسه/ طرح‌های داخلی متنوع و جذاب باشد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه طرح‌های لباس‌های ایرانی باید دارای تنوع و جذابیت باشد، بر ضرورت ورود جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع تاکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg نفوذ,فرهنگ,غرب,در,ایران,از,راه,طراحی‌های,البسه/,طرح‌های,داخلی,متنوع,و,جذاب,باشد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس در مصلی تهران نسبت به ضرورت توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی در این حوزه تاکید کرد و گفت: توجه به نوع طراحی لباس‌ها از جمله ملزومات ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی و اصلاح سبک زندگی است چراکه نفوذ فرهنگ غرب در  ایران به دلیل رهاسازی این مهم و نبود طراحی‌های جذاب و سیستم تولید مدون آن‍‌ها است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دستگاه‌های مربوطه باید با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اقتصادی وارد مذاکره شده تا بتوان علاوه بر ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، اشتغال‌زایی و تولید ملی حرکت کنیم.

وی معتقد است تعداد افراد فعال در تولید لباس ایرانی به دلیل عدم حمایت بسیار انگشت‌شمار است و البته بسیاری از آن‌ها در نیمه راه با رها کردن طراحی و تولید داخلی به سمت واردات لباس ترکی و چینی می‌روند تا خود را از ورشکستگی نجات دهند.

آزادی‌خواه با تاکید بر ضرورت حمایت سازمان‌های مرتبط و ورود جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع، گفت: مسئولان ارشد نظام باید برای تغییر نگاه مردم و علاقه‌مند کردن آن‌ها به لباس‌های دارای طراحی داخلی، برنامه‌ریزی طولانی مدت تدوین کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه پوشش در کشور ایران اسیر واردات چینی و ترکی شده است، افزود: تجربه نشان داده مردم از طرح‌های ایرانی در صورت عرضه با کیفیت و مناسب استقبال می‌کنند و تنوع، جذابیت و پوشش اکثر سلیقه‌ها می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000