سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

مصوبه مجلس سنا نقض برجام نیست/ S722 با روح توافق هسته ای مغایرت دارد

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: مصوبه مجلس سنا برای اعمال تحریم های غیر هسته ای نقض برجام محسوب نمی شود بلکه با روح این توافق در مغایرت است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 12:21
مصوبه مجلس سنا نقض برجام نیست/ S722 با روح توافق هسته ای مغایرت دارد عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: مصوبه مجلس سنا برای اعمال تحریم های غیر هسته ای نقض برجام محسوب نمی شود بلکه با روح این توافق در مغایرت است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg مصوبه,مجلس,سنا,نقض,برجام,نیست/,S722,با,روح,توافق,هسته,ای,مغایرت,دارد Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب طرح ضد ایرانی مجلس سنای آمریکا و اعمال تحریم های غیر هسته ای اظهار داشت: این مصوبه سنای آمریکا نقض برجام نیست، چرا که برجام تنها با آمریکا طرف نیست و اقدامات واشنگتن به تنهایی نمی تواند خللی در توافق هسته ای وارد کند.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: برجام، توافقی است بین کشورهای گروه 1+5 و این کشورها قطعا سعی می کنند اقداماتی انجام ندهند که مغایر توافق هسته ای باشد اما اقدام  آمریکا و تصویب تحریم های غیر هسته ای با روح برجام مغایرت دارد.

وی گفت: ترامپ تلاش دارد به تحریم های غیر هسته ای دامن بزند و در واقع به دنبال آن است تا بر هر تصمیمی که دولت اوباما گرفته است، غلط قرمز بکشد و این تنها شامل حال ایران نیست و شاهد بودیم که با کوبا و انگلیس در زمینه قرار داد محیط زیست نیز همین رویه را در پیش گرفته است.

یوسفیان ملا با بیان اینکه جمهوری خواهان سیاست مغرضانه در قبال ایران دارند، عنوان کرد: در شرایطی که ترامپ تلاش دارد تمام اقدامات دولت اوباما را زیر سوال ببرد، افراد مغرض در کنگره و سنا با او نیز همراه می شوند و به سیاست های ضد ایرانی رئیس جمهور دامن می زنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد:هیچ اتفاقی مبنی بر اینکه برجام نقض شده است رخ نداده بلکه مصوبه اخیر مجلس سنا مغایر با روح توافق هسته ای است چرا که آمریکایی ها می دانند اگر به گفته ترامپ برجام از سوی پاره شود، در ایران به آتش کشیده می شود و آنها نمی خواهند ناقض برجام باشند.

وی گفت: اما در تلاش هستند تعادل ایران را در اجرا برجام برهم بزنند و با اقداماتی مغایر با روح برجام ایران را عصبانی کنند تا ناقض برجام باشیم. این در حالی است که اروپا نمی خواهد خللی در اجرای برجام ایجاد شود چرا که مذاکرات هسته ای با اتکا و رهبری اروپایی ها صورت گرفته است.

یوسفیان ملا بیان کرد: مصوبات مجلس سنا و کنگره در واقع اقدامات انحرافی و حاشیه ای است که تا حدودی اروپایی ها نسبت به آن واکنش نشان داده اند و به نظر آنها اجازه ندهند آمریکا با چنین اقداماتی خدشه ای به برجام وارد کند.

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید در مقابل عهدشکنی آماده باشد، اظهار داشت: آمریکا آرزوی بر هم زدن تعادل جمهوری اسلامی را دارد تا برجام از سوی ایران نقض شود به این جهت به اقدامات وارد متن برجام نمی شوند  در این شرایط ما نیز باید در همین ابعاد با آمریکا مقابله کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر