سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

هیئت نظارت بر اجرای برجام به وظیفه قانونی خود عمل کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مصوبه سنا نه تنها با موادی از برجام، بلکه با اسناد بالادستی ما در اجرای برجام نیز در تضاد و تعارض است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:25
هیئت نظارت بر اجرای برجام به وظیفه قانونی خود عمل کند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: مصوبه سنا نه تنها با موادی از برجام، بلکه با اسناد بالادستی ما در اجرای برجام نیز در تضاد و تعارض است. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg هیئت,نظارت,بر,اجرای,برجام,به,وظیفه,قانونی,خود,عمل,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدحسین نقوی حسینی درخصوص مصوبه اخیر سنا علیه ایران افزود: همانگونه که پیش بینی می شد قانون مبارزه با اقدامات ثبات زدای جمهوری اسلامی ایران در سال 2017 که به قانون s722 مشهور است ابتدا در کمیته روابط خارجی مجلس سنا و سپس با 98 رای موافق و تنها 2 رای مخالف در صحن علنی سنا مطرح و تصویب شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: این قانون یک طرح قانونی ساده نیست بلکه می توان آن را قانون مادر تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران دانست زیرا این قانون زمینه ساز انواع تحریم های مختلف است.

نقوی حسینی ادامه داد: مطابق گزارش هایی که طبق این قانون باید تهیه شود، هریک از این گزارش ها می تواند مبنای یک تحریم جدید علیه جمهوری اسلامی ایران باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه این قانون به رئیس جمهور امریکا اجازه اعمال تحریم های جدید با دستورهای اجرایی را می‌دهد اظهار داشت: رئیس جمهور امریکا بدون نیاز به مصوبه قانونی می تواند با دستورهای اجرایی، تحریم هایی جدید علیه ایران اعمال کند.

نقوی حسینی گفت: در واقع این قانون مادر برای موج تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این قانون به سه دلیل در تعارض و تضاد با برجام است افزود: اولا با روح برجام در تعارض است زیرا قرار بود بعد از توافق برجام، گفتمان بین ایران و 1+5 گفتمان مسالمت آمیز و به دور از تحریم و تهدید و فشار باشد زیرا دیگر دلیلی بر اعمال تهدید وجود ندارد اما تصویب این قانون جدید یعنی زبان طرف مقابل با ما همچنان زبان تحریم و محدودیت و فشار است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی اضافه کرد: دلیل دوم این است که این مصوبه در تضاد 100 درصد با بندهای 26، 27، 28 و 29 برجام است و می توان گفت این مصوبه نقض آشکار متن برجام است.

نقوی حسینی با اشاره به دلیل سوم گفت: ما اجرای برجام را مطابق اسناد بالادستی خود یعنی مصوبه 9 ماده ای مجلس شورای اسلامی و ابلاغیه 8 بندی مقام معظم رهبری انجام می دهیم.

وی ادامه داد: در یکی از شرایط ابلاغیه 8 بندی مقام معظم رهبری و در یکی از بندهای مصوب مجلس شورای اسلامی به صراحت ذکر شده است که طرف مقابل بعد از برجام حق ندارد هیچ گونه تحریمی تحت هر بهانه ای از جمله بهانه های حقوق بشری و موشکی علیه جمهوری اسلامی ایران تصویب کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تنها بر اساس این شرایط، برجام اجرا می شود اظهار داشت: این مصوبه نه تنها با موادی از برجام در تعارض و نقض برجام است، بلکه حتی اگر با این مواد نیز مغایرت نداشته باشد، باز هم نقض برجام است زیرا به نوعی نقض اسناد بالادستی ما در اجرای برجام است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این اقدام را نقض آشکار برجام می دانیم و انتظار داریم هیئت نظارت بر اجرای برجام که مقام معظم رهبری در دیدار اخیر مسئولان نظام، مسئولیت آنها را متذکر شده اند، به وظیفه قانونی خود عمل کند. /

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار