سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

کمبود تجهیزات و عدم رعایت اصول بهداشتی عوامل شیوع بیماری تب کریمه کنگو/شیوع بیماری تب کریمه تهدیدی برای سلامت شهروندان

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کمبود تجهیزات در کنترل بیماری تب کریمه کنگو پذیرفته شده نیست، گفت: باید به روز ترین امکانات در اختیار قرار گرفته تا مانع شیوع این بیماری در دیگر استان ها شد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 15:24
کمبود تجهیزات و عدم رعایت اصول بهداشتی عوامل شیوع بیماری تب کریمه کنگو/شیوع بیماری تب کریمه تهدیدی برای سلامت شهروندان رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کمبود تجهیزات در کنترل بیماری تب کریمه کنگو پذیرفته شده نیست، گفت: باید به روز ترین امکانات در اختیار قرار گرفته تا مانع شیوع این بیماری در دیگر استان ها شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105088061922.jpg کمبود,تجهیزات,و,عدم,رعایت,اصول,بهداشتی,عوامل,شیوع,بیماری,تب,کریمه,کنگو/شیوع,بیماری,تب,کریمه,تهدیدی,برای,سلامت,شهروندان Icana

علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره شیوع بیماری تب کریمه کنگو در برخی از استان ها، افزود: اگرچه این بیماری فصلی است و چندان نگران کننده به نظر نمی رسد اما بدون شک عمق خطر این گونه بیماری ها به نحوی است که حتی یک مورد آن نیز تهدید جدی به شمار می رود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: گزارش هایی تاکنون درباره کنترل و مراقبت از بیماری تب کریمه کنگو در استان های مختلف به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع شده و اقداماتی نیز در این زمینه صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بیماری تب کریمه کنگو از دام به انسان منتقل می شود و لذا سلامت افراد در این زمینه امر مهمی به شمار می رود زیرا ممکن است جان افراد را به خطر اندازد.

وی ادامه داد: البته وزارت بهداشت در چند ماه اخیر اقدامات قابل قبولی برای کنترل بیماری انجام داده، اما برخی اشکالات و عدم رعایت اصول حرفه ای و بهداشتی بر شیوع این بیماری در کشور دامن زده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نبود تجهیزات برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و باید به روز ترین امکانات در اختیار قرار گرفته تا مانع شیوع این بیماری در دیگر استان ها شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این فرماندار الیگودرز اعلام کرد، ۴ نفر در شهرستان الیگودرز علائم بالینی بیماری تب کریمه کنگو را دارند که نمونه آزمایش این افراد به آزمایشگاه تهران ارسال شده است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار