سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوروزی:

دولت ملزم به مقابله‌به‌مثل با نقض برجام ازسوی آمریکا به‌علت وضع تحریم‌های جدید است

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت است.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 16:09
دولت ملزم به مقابله‌به‌مثل با نقض برجام ازسوی آمریکا به‌علت وضع تحریم‌های جدید است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608100146621316.jpg دولت,ملزم,به,مقابله‌به‌مثل,با,نقض,برجام,ازسوی,آمریکا,به‌علت,وضع,تحریم‌های,جدید,است Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب طرح اخیر سنای آمریکا برای وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، گفت: وضع جدید تحریم های علیه ایران ازسوی سنای آمریکا نقض فاحش برجام بوده و اگر ترامپ مهر تأیید نهایی آن را بزند و به مرحله اجرا برود، جمهوری اسلامی اقدام متقابل را صورت می دهد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر مجلس دولت را ملزم کرده که اگر آمریکا یا سایر دشمنان جمهوری اسلامی اقدام به نقض برجام کردند، نسبت به قضیه ورود جدی کرده و با آن مقابله به مثل کنند.

وی در ادامه نقض برجام را بی قانونی دانست و بیان داشت: مجلس شورای اسلامی در این زمینه سکوت نخواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا آمریکا به تحریم های جمهوری اسلامی ادامه دهد و ایران نیز از برخی فعالیت های هسته ای محروم بماند.

نوروزی اضافه کرد: از سوی دیگر تحریم های جدید آمریکا علیه ایران قطعنامه 2231 را نیز نقض می کند که به موجب آن زمان تصویب برجام مقرر شده بود تمام تحریم هایی که به واسطه فعالیت های هسته ای علیه ایران وضع شده، لغو شود و تحریم جدیدی علیه ایران صورت نگیرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که نظر اروپایی ها در زمینه نقض برجام ازسوی آمریکا به نظر ایران همراه تر است یا آمریکا، خاطرنشان ساخت: اروپایی ها با ایران هم نظر خواهند بود چرا که به آنها ثابت شده که آمریکایی ها همواره بدعهد بوده اند و این به ضرر اتحادیه اروپا است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر