سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس تاکید کرد:

مصوبه مجلس سنا نقض صریح برجام است/ دولت نقض برجام را اعلام و اقدام متقابل را در دستور قرار دهد

سرویس سیاسی
ابوترابی تاکید دارد که مصوبه S722 مجلس سنای آمریکا نقض برجام است و دولت باید اقدام متقابل را در دستور کار قرار دهد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:28
مصوبه مجلس سنا نقض صریح برجام است/ دولت نقض برجام را اعلام و اقدام متقابل را در دستور قرار دهد ابوترابی تاکید دارد که مصوبه S722 مجلس سنای آمریکا نقض برجام است و دولت باید اقدام متقابل را در دستور کار قرار دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109882506336.jpg مصوبه,مجلس,سنا,نقض,صریح,برجام,است/,دولت,نقض,برجام,را,اعلام,و,اقدام,متقابل,را,در,دستور,قرار,دهد Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب طرح ضد ایرانی مجلس سنای آمریکا و اعمال تحریم های غیر هسته ای اظهار داشت: مصوبه اخیر مجلس سنا با برخی مواد برجام در تضاد است و تحریم های موضع شده شدیدتر و گسترده تر از گذشته است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر در گذشته 600 نهاد، شرکت حقیقی و حقوقی از سوی آمریکا تحریم بود، با مصوبه مجلس سنا، کل کشور به واسطه فعالیت های سپاه پاسداران و بهانه های حقوق بشری تحریم خواهد شد بنابراین تحریم های S722 سنگین ترو شدیدتر از تحریم های گذشته است.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی برای مقابله با مصوبه اخیر سنا، به دنبال تدوین طرح کلی برای مقابله با واشنگتن است هر چند که اعتقاد داریم با شروط 9 گانه مقام معظم رهبری در خصوص برجام نیاز به قانون جدید نیست و همان شروط باید از سوی دولت اجرایی شود.

این نماینده مجلس واکنش اروپایی ها را در زمینه اقدامات خصمانه آمریکا در مقابل ایران ارزیابی کرد و اظهار داشت: تا این لحظه اروپایی ها برای واکنش نشان دادن تصمیم گیری نکرده اند اما نقض برجام رخ داده است و باید ایران و طرف های مقابل اقدام لازم داشته باشند.

ابوترابی عنوان کرد: هیات نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت مسئولیت اعلام نقض برجام را بر عهده دارد اما طبق مصوبات مجلس و شروط 9 گانه مقام معظم رهبری، دولت نیز می تواند مستقل نقض برجام را اعلام و اقدام متقابل را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد: مصوبه مجلس سنا نقض صریح برجام است و انتظار داریم دولت هر چه زودتر اقدام کند اما از سوی دیگر مجلس نیز به دنبال تدوین قانونی برای مقابله با واشنگتن است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر