سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کوچکی نژاد:

سازنده «ساختمان مرکزی بانک سرمایه» زیر تیغ تحقیق و تفحص

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درحالی از بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم خبر می‌دهد که پیشتر سخنگوی این هیئت از گستردگی ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه خبر داده بود.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 14:05
سازنده «ساختمان مرکزی بانک سرمایه» زیر تیغ تحقیق و تفحص رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درحالی از بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم خبر می‌دهد که پیشتر سخنگوی این هیئت از گستردگی ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه خبر داده بود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606109516981969.jpg سازنده,«ساختمان,مرکزی,بانک,سرمایه»,زیر,تیغ,تحقیق,و,تفحص Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد درباره بررسی برخی حساب‌ها در بانک  سرمایه گفت: در جریان کار تحقیق و تفحص گاهی با پرونده‌هایی مواجه می‌شویم که نیاز است حساب برخی افراد را بررسی کنیم و درصورت لزوم با هماهنگی‌ای که با دادستانی داریم نسبت به برخی پرونده‌ها ورود کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین اقدامات انجام شده درباره تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فعلا کارشناسان در حوزه‌های مختلف وابسته به این صندوق از جمله در شرکت‌های وابسته در حال تحقیق و بررسی هستند و با توجه به اینکه مجلس تعطیل است فعلا منتظر بررسی‌های مجدد هستیم تا بتوانیم اعلام نظر داشته باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم درباره تمدید سه ماهه زمان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: با توجه به اینکه کار ما در تحقیقات به اتمام نرسیده بود از هیئت رئیسه یک زمان شش ماهه درخواست کردیم، اما فعلا با سه ماه آن موافقت کردند و باید ببینیم در این زمان کار چطور پیش می‌رود.

رئیس هیئت تحقیق‌ و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: تمدید مدت سه ماهه برای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بیشتر بخاطر بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم بود چرا که کار بررسی کارشناسان در آنجا به اتمام نرسیده است.

 

شرکت ساختمانی معلم

در وبگاه متعلق به شرکت ساختمانی معلم و در بخش معرفی این شرکت آمده است: شرکت ساختمانی معلم در سال 1371 با سرمایه اولیه پنج میلیون ریال تأسیس و در سال 13755 به مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ملحق گردید. متأثر از حرکت رو به رشد شرکت، پس از دو بار افزایش سرمایه در سال های 1382 و 1389، نهایتاً در سال 1392 سرمایه شرکت به 5000 میلیارد ریال افزایش یافت. این شرکت کانون فعالیت‌های اقتصادی خود را بر سرمایه­ گذاری در بخش ساخت و ساز و تولید انواع  ساختمان با کاربری­ های مختلف متمرکز نموده است و در چارچوب برنامه­ های استراتژیک خود، اجرای پروژه­ های خاص ساختمانی در مقیاس بزرگ و با آخرین تکنولوژی روز مهندسی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است... 

 موضوع فعالیت
الف) طرح و مشاوره و اجرای پروژه‌های ساختمانی و عمرانی و احداث شهرک، تهیه و تولید مصالح ساختمانی به منظور اجرای موضوع شرکت، انجام امور بازرگانی مربوط به واردات و صادرات کلیه قطعات، ماشین‌آلات و تجهیزات، احداث شهرک ها و ساخت‌‌وساز واحدهای استیجاری و عقد قرارداد نمایندگی داخلی و خارجی در این خصوص و ایجاد شعب در داخل و یا خارج از کشور، می‌باشد.

ب) همچنین بر اساس مفاد ماده ی فوق اساسنامه شرکت می تواند طبق مقررات به هر نوع عملیات و فعالیت (از جمله تاسیس شرکت های فرعی، خریداری و تملک سهام شرکتهای دیگر با حق فروش و انتقال آنها) که برای توسعه و پیشرفت موضوع شرکت ضروری و مفید باشد مبادرت نماید.
 
سرمایه و ترکیب سهامداران
سرمایه ی شرکت ساختمانی معلم به مبلغ 5000،000،000،000 ریال، منقسم به 5 میلیارد سهم هزار ریالی می باشد که در این میان موسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان با 499،900،000 سهم، سهامدار عمده و شرکت های سرمایه گذاری فرهنگیان، لیزینگ فرهنگیان، پتروفرهنگ و خدمات شرف اطمینان هر یک با 25،0000 سهم سایر سهام شرکت را در اختیار دارند.

هیأت مدیره
هیأت مدیره شرکت طبق ماده‌ی 15 اساسنامه متشکل از پنج عضو می‌باشد که از طرف مجمع عمومی شرکت انتخاب می‌شوند. مدت مأموریت هیأت مدیره شرکت در هر دوره دو سال است و درصورت انقضاء مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره تا زمان انتخاب اعضای جدید، اعضای سابق کماکان مسئول اداره امور شرکت خواهند بود. هیأت مدیره یک نفر شخص حقیقی را به عنوان مدیرعامل انتخاب و حدود اختیارات و مدت تصدی وی را تعیین می‌کند. هیئت مدیره می‌تواند قسمتی از اختیارات مشروحه خود در اساسنامه را به مدیرعامل تفویض کند. اعضای فعلی هیئت مدیره شرکت ساختمانی معلم عبارتند از:


·    جناب آقای مهندس محمود تدین به نمایندگی از طرف شرکت پتروفرهنگ به سمت رئیس هیأت مدیره 
·    جناب آقای مهندس هاشم رازفر به نمایندگی از طرف شرکت لیزینگ فرهنگیان به سمت نایب رئیس هیأت مدیره  
·    جناب آقای مهندس غلامرضا شیخ به نمایندگی از طرف شرکت خدمات بیمه ای شرف اطمینان به سمت عضو هیأت­ مدیره و مدیرعامل
·    جناب آقای مهندس ایرج معزی به نمایندگی از طرف موسسه صندق ذخیره فرهنگیان به سمت عضو هیأت مدیره
·    جناب آقای مهندس پرویز صفائی به نمایندگی از طرف شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان به سمت عضو هیأت مدیره 

ماموریت و اهداف شرکت ساختمانی معلم:
ماموریت شرکت ساختمانی معلم عبارتند از مدیریت، طراحی، سرمایه گذاری و اجرای پروژه های ساختمانی  از طریق سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم...


شرکت ساختمانی معلم در گذشته:
عملکرد گذشته این شرکت نشان دهنده طرح و اجرای نزدیک به هفتصد هزار مترمربع انواع ساختمان­ ها با کاربری متنوع تجاری، اداری و مسکونی بوده است...

شرکت های تابعه:
شرکت ساختمانی معلم برای پیشبرد امور مربوط به بازاریابی و فروش تولیدات پروژه های ساختمانی خود، شرکت پدیدآوران اطلس پارس را در زیرمجموعه خود دارد که 666 درصد سهام آن را در اختیار دارد. همچنین برای پیشبرد اجرای  برخی پروژه های مشارکتی و به صورت پروژه محور به همراه شرکای خود نسبت به تاسیس شرکت پروژه اقدام نموده است که این شرکت ها عبارتند از:
شرکت طرح و توسعه آریا عمران پارس با محوریت پروژه بزرگ تجاری- اداری مگاپارس با 42/91درصد سهم
شرکت آرتا لطیف سبلان با محوریت پروژه مسکونی یادمان اردبیل با 30 درصد سهم
شرکت پارس گوهر بین الملل با محوریت پروژه احیا و ساماندهی خور ماهشهر با 49/99 درصد سهم

 

 تخلف گسترده بانک سرمایه

به گزارش خبرگزاری میزان؛ پیشتر اسدالله عباسی سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره علت تمدید سه ماهه تحقیق و تفحص از این صندوق به خبرنگار خبرگزاری میزان گفته بود: با توجه به اینکه ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه زیاد بوده و  ما رسیدگی به موضوعات مرتبط با این بانک را از اردیبهشت ماه آغاز کرده بودیم، دیدیم که نیاز به تمدید این زمان داریم و مدت ۶ ماه را از هیئت رئیسه درخواست کردیم و هیئت رئیسه با تمدید سه ماهه موافقت کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000