سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی خبر داد:

طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس به جریان می‌افتد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضع تحریم‌های تسلیحاتی از سوی سنای آمریکا علیه ایران این امر را نشانه بی توجهی آمریکایی‌ها به برجام عنوان و تاکید کرد که طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا بعد از تعطیلات مجلس به فوریت به جریان خواهد افتاد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 14:20
طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا در مجلس به جریان می‌افتد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به وضع تحریم‌های تسلیحاتی از سوی سنای آمریکا علیه ایران این امر را نشانه بی توجهی آمریکایی‌ها به برجام عنوان و تاکید کرد که طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا بعد از تعطیلات مجلس به فوریت به جریان خواهد افتاد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606106203230239.jpg طرح,مقابله,با,تحریم‌های,آمریکا,در,مجلس,به,جریان,می‌افتد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا رحیمی مطرح کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به متن برجام بی توجه بوده اند، چرا که در برجام یکی از توافقات مهم، مختومه شدن پرونده pmd و حوزه نظامی و موشکی بود، با توجه به اینکه مورد تایید آژانس هم قرار گرفت و در قطعنامه ۲۲۳۱۱ به تصویب شورای امنیت رسید جایی برای وضع تحریم به بهانه های موشکی و نظامی نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی‌ها بهانه های واهی را اساس قرار دادند، چرا که فعالیت‌های نظامی و موشکی ایران مورد راستی آزمایی و استثناء قرار گرفته و قاعدتا بعد از برجام تهدیدهای نظامی و هسته‌ای قابل وضع و تصویب نبود. پیش بینی ما همین است که اولین خسارت این اقدام متوجه کشورهای اروپایی و شرکای تجاری آمریکا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم با بیان اینکه «برجام موج ایران هراسی را از بین برده و حالا آمریکا به دنبال ترویج مجدد ایران هراسی است» گفت: آمریکا در شرایطی به دنبال این کار است که اجماع علیه ایران شکسته شده و دیگر این تلقی که فعالیت‌های ایران بی ثبات کننده نظم بین الملل است جایی در افکار عمومی ندارد.

وی با بیان اینکه «ایران از قربانیان تروریسم است و اخیرا هم شاهد اقدامات تروریستی داعش در تهران بودیم» یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در خط اول مبارزه با تروریسم در کل منطقه سوریه و عراق قرار دارد و رسیدن به توافق برجام هم روشن‌ترین دلیل بر منطق تعامل  و همکاری با جامعه جهانی است، لذا آمریکایی ‌ها باید به این تناقض پاسخ دهند.

رحیمی با بیان اینکه «وضع تحریم‌های همزمان آمریکا علیه ایران و روسیه انسجام ۱+۵ بدون ترامپ را بیشتر می‌کند» خاطرنشان کرد: اتحادیه اروپا هم رسما اعلام کرده متعهد به برجام و خواهان اجرای کامل آن است و صراحتا گفته که با خروج آمریکا برجام را تمام شده تلقی نمی‌کند.

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران نظارت موثرتر بر تعهدات آمریکایی‌ها در چارچوب برجام و اعلام موارد نقض برجام و در صورت نیاز ابلاغ آن به شورای امنیت است. همچنین مجلس در طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا تحریم های غیر هسته‌ای را دنبال می‌کند. کمیسیون امنیت ملی مقدمتا این طرح را آماده کرده و در اولین جلسه علنی مجلس آن را با قید دو فوریت ارائه خواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000