سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خدادادی تشریح کرد:

چشم طمع ترامپ به تنش عربستان با قطر / برنامه واشنگتن برای جنگ تسلیحاتی در خلیج فارس

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ترامپ چشم طمع به تنش عربستان با قطر دوخته است و جنگ تسلیحاتی در خلیج فارس را دنبال می کند.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 07:50
چشم طمع ترامپ به تنش عربستان با قطر / برنامه واشنگتن برای جنگ تسلیحاتی در خلیج فارس عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ترامپ چشم طمع به تنش عربستان با قطر دوخته است و جنگ تسلیحاتی در خلیج فارس را دنبال می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg چشم,طمع,ترامپ,به,تنش,عربستان,با,قطر,,/,برنامه,واشنگتن,برای,جنگ,تسلیحاتی,در,خلیج,فارس Icana

سلمان خدادادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: جمهوری اسلامی علی رقم انتقاداتی که نسبت به رفتار قطر در جنگ سوریه داشت پس از وقوع تنش دوحه با ریاض و اعمال تحریم سعودی از مردم این کشور حمایت کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز در تنش میان آل خلیفه و آل تمیم مشاهده می کنیم جنگ قدرت میان شیخ نشین های حاشیه خلیج فارس است که توسط آمریکایی ها تحریک شده است.

وی در ادامه افزود: دونالد ترامپ همانگونه که بیان کرده بود به سعودی ها همانند گاوی شیرده نگاه می کند برای دوشیدن آنها قرارداد 418 میلیارددلاری با ریاض امضا کرده است تا در آینده عربستان را ذبح کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اشاره به قرارداد فروش جنگنده آمریکا به قطر گفت: رئیس جمهوری آمریکا ضمن فروش تسلیحاتی به سعودی ها به دنبال برهم خوردن موازنه قدرت میان دوحه و ریاض بود تا قطری ها را وادار به خریدهای هنگفت نظامی کند.

وی تاکید کرد: ترامپ چشم طمع به تنش عربستان با قطر دوخته است و جنگ تسلیحاتی در خلیج فارس را دنبال می کند.

خدادادی گفت: ترامپ به هرمیزانی که اسلحه فروشی به قطر و عربستان را عملیاتی کند می تواند چرخ های فاسد صنایع اسلحه سازی آمریکا را به حرکت درآورد.

وی با پیش کشیدن وخامت اوضاع اقتصادی آمریکا گفت: رئیس جمهوری ایالات متحده که با رسوایی های کشنده ای دست به گریبان است نیازمند انتقال مبالغ هنگفتی از دلارهای نفتی خلیج فارس به آمریکا است.

این نماینده مجلس دهم در انتهاگفت: جمهوری اسلامی تاکنون سیاست معقولی در پیش گرفته است اما باتوجه به رویکرد قطری ها در ماجرای جنگ سوریه باید اولویت تهران منافع ملی ایران باشد و ما نباید در تنش های پیش آمده جانبداری کنیم./

پایان پیام                      

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر