سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رنجبرزاده:

وزارت امور خارجه برای بررسی نقض برجام از سوی آمریکا با طرف توافق نشست فوری برگزار کند

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی برای بررسی مصوبه اخیر سنا و نقض آشکار برجام درخواست جلسه فوری با کشورهای گروه 1+5 ارائه دهد.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 15:13
وزارت امور خارجه برای بررسی نقض برجام از سوی آمریکا با طرف توافق نشست فوری برگزار کند عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی برای بررسی مصوبه اخیر سنا و نقض آشکار برجام درخواست جلسه فوری با کشورهای گروه 1+5 ارائه دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg وزارت,امور,خارجه,برای,بررسی,نقض,برجام,از,سوی,آمریکا,با,طرف,توافق,نشست,فوری,برگزار,کند Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب طرح ضد ایرانی مجلس سنای آمریکا و اعمال تحریم های غیر هسته ای اظهار داشت:مصوبه سنا با چند بند متعدد سند برجام در تضاد آشکار است به نظر می رسد آمریکایی ها بر خلاف حفظ حاضر در عرف بین المللی، مصمم به بدعهدی است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: البته مقام معظم رهبری از ابتدای مذاکرات هسته ای تاکید داشتند که آمریکا بدعهد است و قابل اعتماد نیست اما اکنون با بدعهدی در برجام و تصویب تحریم های جدید علیه ایران چهره واقعی آن به جهان شناخته شد.

وی گفت: آمریکا در منطقه خلیج فارس و خاورمیانه جولان می دهد در این میان تنها کشوری که منطقی، اصوالی و با ارائه مستندات در چارچوب حقوق بین المللی مقابل آمریکا ایستادگی کرده ایران است به این جهت واشنگتن حیات خود را در مخاطره می بیند و وارد دشمنی با ایران و نقض تعهدات رئیس جمهورش شده است.

رنجبرزاده با تاکید بر اینکه ایران آمریکا را به چالش کشیده است، اظهار داشت: در این شرایط آمریکایی ها تلاش می کنند با بهانه های حقوق بشری و تروریستی نظم منطقه را برهم بزنند و جمهوری اسلامی را با تحریم های شدید منزوی کنند که با مقابله به مثل چنین اهدافی محقق نخواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این بین دولت و دستگاه دیپلماسی باید نسبت به مصوبه سنا واکنش سریع نشان دهد، درخواست جلسه فوری با گروه 1+5 می تواند مهمترین اقدام باشد، همچنین هیات نظارت بر برجام راه کارهای مقابله ای را پیشنهاد دهد چرا که نبایددر برابر نقض آشکار تعهد بین المللی منفعلانه عمل کنیم تا آمریکا بیش از پیش پای خود را از گلیم خود فراتر نبرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر