خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/04/07 18:57:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

تنها پناهگاه‌مان در وضعیت فعلی باید قانون باشد

**علاء الدین بروجردی در ارزیابی از هیات و حل اختلاف شورای نگهبان در مورد انتخابات اظهار داشت: تاکید بر نظارت بر شمارش ده درصد از آراء به صندوق ریخته شده می‌تواند اطمینان بیشتری را در بین مردم ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه فرهنگ شکست باید در جامعه و مجموعه رقابت‌های انتخاباتی ما بیشتر جا بیفتد، گفت: البته ایراد و انتقاد جزء حقوق مسلم نامزدها است اما باید از مجرای قانونی خودش صورت گیرد.

بروجردی در پاسخ به این سئوال که راهکار خارج شدن از وضعیت کنونی در صورت مخالفت میرحسین موسوی با بازشماری ده درصد آراء توسط هیات حل اختلاف شورای نگهبان از نظر شما چه خواهد بود؟ گفت: در ملاقاتی که با ایشان داشتیم می‌گفتند اگر همه 14 -13 میلیونی که به بنده رای دادند نظرشان برگردد و نظر مثبتی نسبت به انتخابات پیدا کنند من نظر منفی خودم را دارم.

بروجردی افزود: ایشان به عنوان یک فرد می‌تواند نظر منفی خودشان را داشته باشند. این جدای از این است که یک قانون مصوب مجلس به عنوان نهاد قانون‌گذاری در کشور توسط قوه مجریه باید اجرا شود که حتماً تاثیرگذار خواهد بود.

از رییس کمیسیون امنیت ملی در خصوص نتیجه دیدارهای صورت گرفته با مقامات، علماء و شخصیت‌های موثر نظام سئوال شد، که وی در پاسخ گفت: ما راهمان هنوز ادامه دارد و بعد از تکمیل ملاقات‌ها اگر به جمع‌بندی لازم برسیم نظر خودمان را ارائه خواهیم داد.

نماینده بروجرد در پاسخ به این سئوال که آیا صدور بیانیه مجمع تشخیص مصلحت پاسخ ابهامات مطرح شده به رسانه‌های غربی مبنی بر ایجاد شکاف و دو دستگی بین سران نظام را داده است، اظهار داشت: غربی‌ها این تصور را از سال‌های آغاز پیروزی انقلاب مبنی بر این که اختلافات عمیق بین مسئولان وجود دارد را داشته‌اند.

وی افزود: اختلاف نظر در یک جامعه آزاد کاملاً طبیعی است؛ اما به آن معنای شکاف که مدنظر کشورهای غربی است ما آن را احساس نمی‌کنیم.

خبرنگاری از رییس کمیسیون امنیت ملی خواست تا اطلاعاتی از دیدار هیات ویژه این کمیسیون با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ارائه دهد که وی در پاسخ گفت: ایشان ذهنیت و تصورشان وجود ابهامات در برگزاری انتخابات هست . همان طور که در دیداری که با آقای کروبی هم داشتیم نظر مشابهی را داشتند. در نشست مجمع تشخیص مصلحت که طیف های سیاسی در سطح بالا در آن حاضر می شوند، نظرات متفاوتی وجود دارد. 

وی افزود: اما قرار نیست این نظرات متفاوت در نهایت به عنوان اختلاف نظر در جامعه باقی بماند ما تنها پناهگاه‌مان در وضعیت فعلی باید قانون باشد و راه دیگری غیراز این وجود ندارد. این هیات هم برای کمک به خروج از وضعیت فعلی تشکیل شده است .

وی افزود: بسیاری از اشکالات وارد بر روند برگزاری انتخابات مبتنی بر اطلاعاتی از یک رویداد بدون پشتوانه واقعی است. واقعیت‌ها در درون صندوق‌ها است و باتوجه به وجود 45 هزار صندوق اخذ رای و بازشماری ده درصد این صندوق به صورت تصادفی، می‌تواند کمک موثری به رفع ابهامات باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet