سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اسدی کرم مطرح کرد:

تایرسازان داخلی چشم انتظار تسهیلات دولتی برای حفظ بازار رقابتی/لاستیک های داخلی شناسنامه دار شوند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد که ولت برای حمایت از کارخانه های تایر و حفظ شرایط رقابتی آنها باید تسهیلاتی برای آنها قائل شود.
شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 16:17
تایرسازان داخلی چشم انتظار تسهیلات دولتی برای حفظ بازار رقابتی/لاستیک های داخلی شناسنامه دار شوند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد که ولت برای حمایت از کارخانه های تایر و حفظ شرایط رقابتی آنها باید تسهیلاتی برای آنها قائل شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107888782770.jpg تایرسازان,داخلی,چشم,انتظار,تسهیلات,دولتی,برای,حفظ,بازار,رقابتی/لاستیک,های,داخلی,شناسنامه,دار,شوند Icana

علی اسدی کرم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کیفیت مناسب برخی تایرهای داخلی، گفت:به تناسب این تایرهای باکیفیت برخی تایرها از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند، که کمیسیون صنایع و معادن از صاحبان این برندها  درخواست کرده که کیفیت تایرهای خود را افزایش دهند.

نماینده مردم شهربابک با بیان اینکه برای افزایش استفاده تولید داخل علاوه بر کیفیت محصولات داخلی باید قابلیت رقابت با مشابه خارجی را داشته باشند، افزود:یکی از مشکلات کنونی در حوزه تایر نداشتن توانایی رقابت قیمتی با حوزه خارجی است، که علیرغم کیفیت مناسب به دلیل قیمت بالاتر نسبت به مشابه خارجی از اقبال کمتری برخوردارند.

دولت برای تایرسازان تسهیلات خاصی قائل شود

اسدی کرم با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از کارخانه های تایر و حفظ شرایط رقابتی آنها باید تسهیلاتی برای آنها قائل شود، ادامه داد:این تسهیلات پس از مدتی باید به دولت و خزانه بازگردانده شود، چراکه در صورت عدم بازگشت شرایط وابستگی به تسهیلات دولتی در این کارخانه ها ایجاد می شود، که گریز از این وابستگی دشوار است.

وی یادآور شد : صنعت تایر کشور یک صنعت استراتژیک در کشور به شمار می رود و به تولیدکنندگان داخلی این صنعت نیز برای واردات مواد اولیه و یا قطعات یدکی ماشین آلات باید تسهیلاتی ارائه شود.

تاکید بر لزوم شناسنامه دار کردن تایرهای داخلی

اسدی کرم با بیان اینکه صنعت اگر چنانچه برای صنعت تایر کشور چاره‌اندیشی نشود، با کاهش تولید مواجه می شود، افزود: تولیدات داخل به راحتی می‌توانند تایرهای مورد نیاز صنعت خودروسازی کشور را تامین کنند، لذا در صورتی که شرایط رقابت قیمتی برای آن فراهم نشود، با افت تولید در این بخش مواجه می شویم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم شناسنامه دار کردن تایرهای داخلی، تصریح کرد:تایرسازان داخلی به راحتی پاسخگوی نیاز تایر کشور هستند و با توجه به تکمیل برخی طرح‌های توسعه ‌ای این صنعت در شرکت ‌های مختلف، دولت باید جدی تر از گذشته پشتیبان و حامی صنعت داخلی باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000