سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زارع:

منع قانونی برای عضویت نماینده مجلس در هیئت مدیره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس وجود دارد

سرویس فرهنگی
رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر عضویت خود در هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران گفت: منع قانونی برای این کار وجود دارد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 10:05
منع قانونی برای عضویت نماینده مجلس در هیئت مدیره باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس وجود دارد رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر عضویت خود در هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران گفت: منع قانونی برای این کار وجود دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/51924.jpg منع,قانونی,برای,عضویت,نماینده,مجلس,در,هیئت,مدیره,باشگاه‌های,استقلال,و,پرسپولیس,وجود,دارد Icana

رحیم زارع  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت در خصوص انتشار اخباری مبنی بر عضویت خود در هیئت مدیره باشگاه استقلال تهرانگفت: بنده به عنوان نماینده مجلس و رئیس کمیته فوتبال مجلس در خدمت جامعه ورزش و مردم کشور هستم اما باید توجه داشت نماینده مجلس به موجب قانون نمی تواند عضو هیئت مدیره شرکت های دولتی شود.

نماینده مردم ،آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده11 قانون نحوه نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده مجلس باید از قانون منع تصدی بیش از یک شغل تبعیت کند.

زارع با اشاره به سابقه فعالیت خود در سازمان بازرسی کل کشور افزود: همچنین براساس تبصره ای از ماده واحده قانون منع تصدی بیش از یک شغل، نماینده مجلس حق عضویت در هیئت مدیره شرکت های دولتی را ندارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از زحمات وزیر ورزش و جوانان و مسئولان ورزش کشور گفت:براساس قانون امکان عضویت نمایندگان در هیئت مدیره شرکت های دولتی وجود ندارد بنابراین بطور طبیعی امکان عضویت بنده در هیئت مدیره باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود ندارد.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی افزود:بنده و همکارانم در خانه ملت تلاش خواهیم کرد از ورزش کشور حمایت شود و مسائل این بخش رفع شود.

به گزارش خانه ملت؛ با توجه به اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر شخص میتواند تنها یک شغل دولتی را عهده دار شود. بر این اساس در قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل 1373/10/11  تبصره - 1 سمتهای آموزشی در دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی از این حکم مستثنی میباشند .

تبصره - 2 منظور از شغل عبارت است از وظایف مستمر مربوط به پست ثابت سازمانی، یا شغل و یا پستی که به طور تمام وقت انجام میشود .

تبصره - 3 شرکت و عضویت در شوراهای عالی، مجامع عمومی، هیأتهای مدیره و شوراهای مؤسسات و شرکتهای دولتی که به عنواننمایندگان قانونی سهام دولت و به موجب قانون و یا در ارتباط با وظایف و مسئولیتهای پست و یا شغل سازمانی صورت می گیرد شغل دیگر محسوب نمیگردد لکن پرداخت یا دریافت حقوق بابت شرکت و یا عضویت در موارد فوق ممنوع خواهد بود .

تبصره - 4 تصدی هر نوع شغل دولتی دیگر در مؤسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت و یا مؤسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی، وکالت دادگستری، مشاوره حقوقی و ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیأت مدیره انواع شرکتهای خصوصی جز شرکتهای تعاونی ادارات و مؤسسات برای کارکنان دولت ممنوع است.

لازم به ذکر است در ماده11 قانون نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمده است؛ نمایندگان مجلس مشمول قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب 11/10/1373 می باشند./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000