سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پور ابراهیمی:

اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده به زودی تصویب می شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا شش ماه دیگر تصویب می شود که با محورهای اقتصاد مقاوتی، اشتغال و تولید مطابقت دارد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 09:26
اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده به زودی تصویب می شود نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده تا شش ماه دیگر تصویب می شود که با محورهای اقتصاد مقاوتی، اشتغال و تولید مطابقت دارد. http://cdn.icana.ir/d/019/201703100217511804.jpg اصلاحیه,قانون,مالیات,بر,ارزش,افزوده,به,زودی,تصویب,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی اظهار کرد: انتخابات رییس جمهوری با حضور گسترده مردم به اقتدار ملی تبدیل شد و مردم به فرمان رهبر برای مشارکت هر چه بیشتر در پای صندوق رای به عرصه ملی آمدند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات برگ زرینی بر تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بود که نشان دهنده وحدت، همدلی و همراهی در جامعه در حوزه های مختلف است.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه تیم دولت باید چه شرایطی داشته باشد و الزامات کابینه چه باشد؟ گفت: موضوع اقتصادی باید مهم ترین مولفه دولت روحانی باشد به گونه ای که  ترکیب اعضای تیم اقتصادی از اصلی ترین تیم های تخصصی در دولت خواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اشکالات و نقاط ضعف هم در دولت قبل بود که باید برطرف شود و این در حالی است که یکی از آن عدم انسجام و هماهنگی تیم کابینه اقتصادی بود.

لزوم وجود وحدت در تیم اقتصادی دولت دوازدهم

وی با اشاره وجود تفاوت دیدگاه معنا دار در تیم اقتصادی دولت قبل بیان کرد: انتظار می رود این تیم هماهنگ و وحدت داشته  باشند وگرنه تصمیمات دولت دچار چالش خواهد شد.

وی با بیان اینکه جوانگرایی در تیم اقتصادی دولت یکی از ضروریت های این دولت است، افزود: استفاده از تیم جوان، علمی  و دارای تجربه اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: جایگاه بانک، اقتصاد، صنعت و معدن، سازمان برنامه و بودجه و  تامین اجتماعی باید پنج اولویت کابینه دولت جدید باشد.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه هیچ دولتی موفق نخواهند بود مگر اینکه رویکرد تعاملی با سایر قوا داشته باشند، ادامه داد: ما هم در مجلس اعلام کردیم در راستای حل مشکلات اقتصادی با تمام ظرفیت  آمادگی داریم و کوتاهی نخواهیم کرد.

 ۵ محور اقتصادی در دستور کار مجلس

وی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت مجلس و کمیسیون اقتصادی حل مشکلات اقتصادی خواهد بود، بیان داشت: ۵ محور اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس گفت: اصلاح نظام بانکداری، قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور، قاچاق کالا و ارز و اصلاح قانون گمرک پیگیری می شود.

وی عنوان کرد: هفت منطقه به هشت منطقه آزاد اقتصادی تبدیل شده و هم اکنون  ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است.

پور ابرهیمی یکی از مشکلات اصناف و بازاریان را  قانون مالیات بر ارزش افزوده دانست و گفت: در راستای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده طی شش ماه آینده با ورود کمیته مالیاتی لوایح اصلاحی تصویب خواهد شد که با محورهای اقتصاد مقاوتی، اشتغال و تولید مطابقت دارد.

۶۶۷ میلیارد تومان بودجه عمرانی کرمان

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس با بیان اینکه موضوع برنامه ششم توسعه با کش و قوس فراوان با یکسال تاخیر به  تصویب رسید، افزود: دولت اعتقادی به ارائه برنامه ششم توسعه نداشت و بعد از مدتها اصرار با توصیه مقام معظم رهبری کار تدوین برنامه ششم  توسعه با ۱۲۴ماده به تصویب رسید.

وی ادامه داد: اولویت برنامه اقتصادی دولت آینده باید اجرای بند بند برنامه ششم توسعه باشد و از همه مدیران اجرایی استان می‌خواهیم که هرچه زودتر با تشکیل کار گروههایی برش استانی برای اجرای هر چه بهتر برنامه ششم توسعه کوشا باشند.

 وی با بیان اینکه دانستن احکام اجرایی برنامه ششم توسعه توسط رسانه ها باعث مطالبه گری شما  از مدیران اجرایی می شود، اظهار کرد: یکی از اقدامات برنامه ششم با کمک استاندار ظرفیت اعتبارات عمرانی کشور از ۱۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافت به گونه ای که بودجه عمرانی ما امسال ۶۶۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه هرساله پنج هزار میلیارد تومان به بخش درمان  استان کرمان کمک می شود، بیان داشت: از آنجایی که به دنبال پیشگیری هستیم تا درمان، 27 درصد اعتبارات را به بخش ورزش و سلامت تخصیص داده ایم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ادامه داد: سازمان ورزش و سلامت استان امسال هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار گرفته است که انتظار تحولات عظیمی در حوزه ورزش و سلامت در استان داریم و یک پروژه نیمه تمام در این حوزه نخواهیم داشت.

مردم کرمان از مباحث سیاسی در استان خسته شده اند

وی با اشاره به اینکه عملکرد و موضوع استعفای استاندار کرمان گفت: اختلاف نظر در مسائل اجرایی طبیعی است اما روند اجرایی استاندار کرمان مثبت ارزیابی  می شود زیرا دغدغه ما کمک به رفع مشکلات مردم است و مباحث سیاسی اولویتی ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بسیاری به دنبال ایجاد فضای سیاسی در استان بودند و این در حالی است که مردم از بحث سیاسی در استان خسته شدند و دنبال استاندار سیاسی نیستند.

پور ابراهیمی با بیان اینکه افرادی که تاریخ انقصای سیاسی شان تمام شده حق دخالت در مباحث سیاسی ندارند، گفت: این افراد رویکرد باندی خود را در کرمان ادامه داده اند و این در حالیست که نمایندگان و بنده  به دنبال فضای کار، تلاش و توسعه بدون رویکرد باندی هستیم و از هر مسئولی چه اصولگرا چه اصلاح طلب که در حل مشکلات مردم کمک کند، حمایت می کنیم.

به گزارش مهر، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: استان کرمان از سه استان اقتصاد مقاومتی کشور است و برآیند معدل کار استاندار کرمان در توسعه استان مثبت بوده است که اگر این رعایت اعتدال بدون نگاه سیاسی دنبال شود حرکت توسعه استان استمرار خواهد داشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000