سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مقدسی:

وزرای دولت آتی باید برای رونق تولید و اشتغال برنامه داشته باشند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، گفت: رای اعتماد مجلس دهم به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، مشروط بر این است که برنامه مدونی برای رونق اشتغال، تولید و صادرات داشته باشند.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 09:23
وزرای دولت آتی باید برای رونق تولید و اشتغال برنامه داشته باشند نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، گفت: رای اعتماد مجلس دهم به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، مشروط بر این است که برنامه مدونی برای رونق اشتغال، تولید و صادرات داشته باشند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606107905379181.jpg وزرای,دولت,آتی,باید,برای,رونق,تولید,و,اشتغال,برنامه,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی مقدسی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: مجلس در دولت دوازدهم، به وزرایی رای اعتماد می دهد که برنامه های روشنی برای تقویت تولید و صادرات و اشتغال در دستور کار داشته باشند و حتی وزرای غیر اقتصادی هم باید در این راستا برنامه ارایه دهند.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور مثال وزیر علوم باید استراتژی خود را مشخص کند که برنامه های نظام آموزشی در تقویت صادرات و اقتصاد چیست .

وی بیان داشت:  می خواهیم با این روش از دولت حمایت کنیم تا دولت برنامه هایش را تحقق بخشد چراکه به مردم وعده داده شده و مردم به امید تحقق وعده ها و بهبود شرایط، پای صندوق های رای حاضر شده اند پس باید دولت مطالبات مردم را پاسخگو باشد و ما نیز مسیر را برای انجام تعهدات مهیا کنیم.

مقدسی خاطرنشان کرد: گرچه دولت نیز به دنبال تغییرات است، اما طبق دیدگاه بسیاری از نمایندگان در این دوره، وزرا باید برنامه های اقتصادیشان را در مجلس مطرح کنند و در بخش اشتغال، تولید و صادرات باید سیاست و برنامه روشن و مشخص داشته باشند، چنانچه قانع شدیم حمایت می کنیم در غیر این صورت باید برنامه ها اصلاح شود .

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بنابراین حمایت مجلس مشروط بر این است که همه فعالیت های کشور به سمت و سوی رونق اقتصاد و صادرات حرکت کند .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: من با این طرح موافق نیستم، بیش از ۷۳ درصد از کشورهای جهان وزارتخانه های اقتصادیشان تجمیع شده است، بنابراین تعدد وزارتخانه ها مشکل صادرات و تجارت را حل نمی کند.

مقدسی ادامه داد: البته برای وزیر صنعت، معدن وتجارت عنوان شده که سایه سنگین مسائل معدنی و صنعتی موضوع تجارت را کم رنگ کرده اما به جای اینکه وزارتخانه را تفکیک کنیم، باید ساز و کاری در این فضا برای تقویت تجارت داشته باشیم.

 به گزارش مهر، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: تعدد وزارتخانه ها به جز افزایش بوروکراسی چیزی به همراه ندارد و مشکلی حل نخواهد شد بنابراین پیدا کردن راهکار منطقی برای تقویت بخش بازرگانی و تجارت در این رابطه راهگشا است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000