سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ملکشاهی‌راد:

اشتغال زایی باید ارزان‌قیمت باشد/ حمایت از مشاغل خانگی در دستور کار قرار گیرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: اشتغال زایی باید ارزان‌قیمت باشد بنابراین باید حمایت از مشاغل خانگی در دستور کار قرار گیرد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 11:26
اشتغال زایی باید ارزان‌قیمت باشد/ حمایت از مشاغل خانگی در دستور کار قرار گیرد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت: اشتغال زایی باید ارزان‌قیمت باشد بنابراین باید حمایت از مشاغل خانگی در دستور کار قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606101390201026.jpg اشتغال,زایی,باید,ارزان‌قیمت,باشد/,حمایت,از,مشاغل,خانگی,در,دستور,کار,قرار,گیرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا ملکشاهی‌راد در بازدید از جهاد دانشگاهی استان لرستان مطرح کرد: باعث خوشحالی است که این سازمان دانش‌بنیان فارغ از حمایت‌های دولتی فعالیت کرده و علم را به ثروت تبدیل می‎کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که دانشگاه‌ها به عنوان مراکز علمی باید ارتباط تنگاتنگی با جهاد دانشگاهی داشته باشند، افزود: تجاری‌سازی موضوعات علمی در دستور کار کشورهای پیشرفته قرار دارد و جهاد دانشگاهی در این زمینه ورود پیدا کرده و فعال است.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم ادامه داد: جهاد دانشگاهی در راستای انجام کارها باید بسته‌های علمی را به مسئولین و دستگاه‌های اجرایی ارائه کند و در این رابطه می‌تواند با ایجاد شورایی در تصمیم‌گیری‌ها نقش داشته باشد.

وی تولید فکر و علم را از وظایف مؤسسات دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه نرم‌افزاری باید کار کند و بخش سخت‌افزاری به سایر دستگاه‌ها محول شود.

ملکشاهی راد با اشاره به ایسنا مطرح کرد: این خبرگزاری باید مجموعه نخبگان، دانشگاهیان و کسانی که متمایل به کار برای استان هستند را، متمرکز کند و امروز بیش از تولید باید روی حوزه علمی، فرهنگی و اجتماعی کار کرد چراکه تولید فکر و دانش، موتور محرکه است و می‌توان با آن به جامعه حیات بخشید.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: امروز اصلی‌ترین نهادی که جامعه به آن نیاز دارد جهاد دانشگاهی است و حتی کپی‌برداری نیز نیاز به توسعه و دانش دارد و این نهاد می‌تواند با تولید دانشی که محصولاتش قابل فروش باشد به چرخه تولید کشور کمک کند. کما این‌که در کشوری مانند روسیه دانش و اطلاعات به فروش می‌رسد و به کارهای صنعتی ورود پیدا نمی‎کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس دهم گفت: در جهاد دانشگاهی باید تحول و نهضتی ایجاد شود که جامعه به آن نیاز داشته باشد و خلأ آن را حس کنند. لرستان هم اکنون بزرگترین قبرستان صنایع تبدیلی است و این نهاد می‌تواند علت این موضوع را بررسی و برای آن نسخه درمان صادر کند.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اشتغال باید ارزان‌قیمت باشد، اضافه کرد: لرستان جامعه‌ای بسیار بکر و مشتاق در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان است که می‌توان به عنوان یک سرمایه از آن در حوزه اقتصادی استفاده کرد. ریسک تولید بالاست و باید شرایطی در راستای سرمایه‌گذاری بومی و توانمندسازی در حوزه‌هایی ازجمله مشاغل خانگی را فراهم کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار