سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خادمی:

باید به‌سمت تولید فرآورده به‌جای صادرات مواد خام گام برداریم

سرویس دیگر رسانه‌ها
نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه «باید به سمت و سویی برویم که از امکانات و تجهیزات در جهت تبدیل مواد خام به ویژه در حوزه نفت به فرآورده استفاده کنیم» گفت:‌ خوشبختانه تکنولوژی و فناوری در این صنعت در کشور وجود دارد و ما امکان طراحی و ساخت پالایشگاه را هم داریم.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 11:35
باید به‌سمت تولید فرآورده به‌جای صادرات مواد خام گام برداریم نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه «باید به سمت و سویی برویم که از امکانات و تجهیزات در جهت تبدیل مواد خام به ویژه در حوزه نفت به فرآورده استفاده کنیم» گفت:‌ خوشبختانه تکنولوژی و فناوری در این صنعت در کشور وجود دارد و ما امکان طراحی و ساخت پالایشگاه را هم داریم. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100734116762.jpg باید,به‌سمت,تولید,فرآورده,به‌جای,صادرات,مواد,خام,گام,برداریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هدایت الله خادمی با تاکید بر اینکه «ما نباید سرمایه های طبیعی و خدادادی کشور را به صورت خام و مواد اولیه بفروشیم» گفت:‌ کشورهایی خام فروشی می‌کنند که از نظر نیروی انسانی و توان مدیریتی امکانات لازم را نداشته باشند تا بتوانند از این مواد خام، مواد با ارزش افزوده بالاتری را ایجاد کنند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی افزود: توان و امکانات برای تبدیل مواد اولیه و خام به فراورده در کشور ما وجود دارد اما نباید راحت ترین کار را که فروش این مواد است انجام دهیم. کشورهای غیر توسعه یافته منابع اولیه خود را صادر می‌کنند که این واقعا آسیب جدی به صنعت کشور وارد می‌کند.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم یادآور شد:‌ در ۱۰۰ سال قبل مملکت با مالیات اداره می شد. اما چرا باید اکنون که این همه امکانات در اختیار داریم آن را به صورت خام صادر کنیم.

وی تصریح کرد: ما در این سالها می توانستیم پالایشگاه ایجاد کنیم و مواد خام را تبدیل به ده ها فراورده کنیم اما بعد از انقلاب فقط در زمان آقای آقازاده دو پالایشگاه ایجاد شد و در حال حاضر هم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مراحل تکمیلی قرار دارد که هنوز هم به طور کامل راه اندازی نشده است. با خام فروشی منابع را به باد می دهیم.

خادمی خاطرنشان کرد: مشکل ما تکنولوژی و فناوری نیست ما باید مدیریت قوی در این صنایع داشته باشیم وگرنه اگر تکنولوژی خاصی هم نداشته باشیم می توانیم خریداری کنیم. در واقع امکان طراحی  و ساخت پالایشگاه در کشور وجود دارد و انجام آن هم نیاز به تفکر و برنامه ریزی دارد که ما بتوانیم به این سمت حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا؛ نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ امیدوارم که در تمامی زمینه ها دست از خام فروشی برداریم و به سمتی برویم که بتوانیم با استفاده از تکنولوژی های موجود آن‌ها را تبدیل به فرآورده کنیم. البته در حوزه پتروشیمی ها نیز موادی که تولید می‌شود به نوعی خود مواد خامی هستند که دیگران می‌توانند از آن بهره برداری کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار