سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن بیکی خبر داد؛

پیش نویس طرح «مقابله با اقدامات غیرمتعارف آمریکا»در مجلس آماده شد

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از آماده شدن پیش نویس طرح «مقابله با اقدامات غیرمتعارف آمریکا» در پاسخ به مصوبه تحریمی سنای آمریکا خبر داد.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 12:59
پیش نویس طرح «مقابله با اقدامات غیرمتعارف آمریکا»در مجلس آماده شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، از آماده شدن پیش نویس طرح «مقابله با اقدامات غیرمتعارف آمریکا» در پاسخ به مصوبه تحریمی سنای آمریکا خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606100689874533.jpg پیش,نویس,طرح,«مقابله,با,اقدامات,غیرمتعارف,آمریکا»در,مجلس,آماده,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به تصویب طرح «مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران» (S۷۲۲) که به افزایش تحریم های ضد ایرانی می انجامد اظهار داشت: اعمال این تحریم ها که فعلاً در حد یک مصوبه است، صد درصد مغایر با متن و روح برجام است و نشان دهنده اقدامات یک طرفه آمریکا در عرصه بین‌المللی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، افزود: از اول هم پیش بینی می شد که آمریکایی ها روزی در روند کاهش خصومت و وضع تحریم های ضد ایرانی، دبه درآوردند و مجدداً بهانه های جدیدی را ایجاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: برجام در نتیجه مذاکرات هسته ای در مقطعی پذیرفته شد که صهیونیست ها به دنبال ایجاد جنگ روانی علیه جمهوری اسلامی بودند و از پیشرفت فناوری هسته ای ایران بدون کمک از خارج، وحشت زده بودند.

حسن بیکی ادامه داد: البته تلاش آنها این بود که برجام را به یک بازی «برد - باخت» به نفع آمریکایی ها تبدیل کنند و در حال حاضر نیز هیئت حاکمه آمریکا، تحرکات جدیدی را تحت عنوان مقابله با برنامه موشکی ایران و بهانه تکراری نقض حقوق بشر شروع کرده اند.

وی با اشاره به شکست امریکایی ها در سیاست های منطقه ای و بین‌المللی خود گفت: دولت آمریکا بابت حضور در عراق و افغانستان بالغ بر دو هزار میلیارد تومان هزینه بر روی دست مردم خود گذاشته که امروز دیگر مردم امریکا این هزینه ها را بر نمی تابند؛ از سوی دیگر، آمریکایی ها با تجهیز گروهک هایی مانند القاعده و داعش به دنبال توسعه جنگ های نیابتی در منطقه هستند و اخیراً نیز در صدد ایجاد «ناتوی عربی» برآمده اند که برای این هدف هم یک قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری ۱۰ ساله با عربستان امضاء کرده اند.

مصوبه اخیر سنا، خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بهترین راه فرافکنی نسبت به مشکلات داخلی آمریکا، تمرکز بر روی بهانه های جدید مانند برنامه موشکی و حقوق بشر در ایران است، تأکید کرد: مصوبه اخیر سنای آمریکا خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است.

حسن بیکی درباره اقدامات مقابله کننده ایران با این مصوبه ضدایرانی سنا نیز اظهار داشت: در این رابطه هماهنگی کامل میان قوای سه گانه برقرار است؛ از جمله مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پیش نویس طرحی را آماده کرده است تا با این اقدامات امریکا مقابله کند.

وی با بیان اینکه این پیش نویس پس از بازگشایی مجدد مجلس به جریان انداخته می شود، خاطرنشان کرد: این طرح با عنوان طرح «مقابله با اقدامات غیرمتعارف آمریکا» به دنبال تقویت بنیه مالی و اقتصادی کشور از طریق افزایش صادرات است و از سوی دیگر، در صدد آن است که در هر جایی که آمریکایی ها بر روی منافع ما دست بگذارند، حرکت ویژه ای انجام شود که از جمله این زمینه ها، تقویت بنیه دفاعی و بکارگیری همه سلاح های مورد نیاز و متعارف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: طرح مجلس، وزارت خارجه را موظف می کند که در سطح بین‌المللی برای تبیین و اثبات حرکات خصمانه آمریکا فعال شود.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، درباره موضوع توقف اجرای برجام با توجه به فرمان مشروط رهبر انقلاب نیز افزود: از مقطعی که آمریکایی ها این مصوبه را اجرایی کنند، ما نیز می توانیم اقدام عملی کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار