سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی خبر داد:

نشست مشترک مرکز پژوهش ها و کمیسیون امنیت ملی برای تهیه طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقرر شده کمیسیون امنیت ملی پیش نویسی در خصوص طرح مادر قانون مقابله با تحریم‌های سنا تدوین نماید.
یکشنبه 28 خرداد 1396 ساعت 13:14
نشست مشترک مرکز پژوهش ها و کمیسیون امنیت ملی برای تهیه طرح مقابله با تحریم‌های آمریکا سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مقرر شده کمیسیون امنیت ملی پیش نویسی در خصوص طرح مادر قانون مقابله با تحریم‌های سنا تدوین نماید. http://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg نشست,مشترک,مرکز,پژوهش,ها,و,کمیسیون,امنیت,ملی,برای,تهیه,طرح,مقابله,با,تحریم‌های,آمریکا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره  به تحریم های جدید سنا علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: واقعیت این است که ترامپ و تیمش با موضع پاره کردن برجام بر سر کار آمدند اما زمانی که با پاسخ دندان شکن رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه اگر شما برجام را پاره کنید ما آن را آتش می زنیم و همچنین عکس العمل های سایر طرف های 1+5 نسبت به این موضع آمریکا،  دولت جدید این کشور مجبور به تغییر استراتژیش شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا پس از این واکنش ها، از مواضع خصمانه اش عبور کرد، افزود: آمریکایی ها مطابق اعلام سخنگوی کاخ سفید بیان کردند که به اجرای سخت گیرانه برجام ادامه می دهیم؛ معنای اجرای سخت گیرانه این است که اجازه می دهیم برجام اجرایی شود اما ایران باید یک طرفه به تعهداتش عمل کرده و ما مانع انتفاع ایران از برجام می شویم؛ در واقع این بهترین حالت برای آنها محسوب می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم با تاکید براینکه ترامپ در حال حاضر استراتژی اش را در قبال برجام تغییر داده و به تحریم های غیرهسته ای پناه آورده است، تصریح کرد: وی در تلاش است تا آنقدر تحریم های غیرهسته ای را تقویت کند که شرایط برای کشورمان بدتر از زمان اعمال تحریم های هسته ای شود. در واقع آمریکایی ها با اعمال تحریم های غیرهسته ای خلاف برجام عمل نکرده اند اما در عین حال چارچوب تحریم ها را از قبل از زمان برجام سخت تر کرده اند.

وی ادامه داد: طرح تحریمی جدید سنای آمریکا معروف به S722 یک قانون جامع و مادری است که زیرمجموعه آن می تواند هر طرح تحریمی دیگری باشد و شرایط تحریمی را به مراتب سخت تر از قبل از برجام کند.

نقوی حسینی یادآور شد: اگرچه همین مصوبه با مواد 26 تا 29 برجام مغایرت آشکار دارد و از نظر ما نقض برجام است، اما از نظر طرف غربی نقض برجام تلقی نمی شود. باتوجه به اینکه تحریم جدید سنا نقض برجام نیست از این رو مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر قانون اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در اینجا کارایی ندارد چون آن مصوبه تنها معطوف به برجام است و اگر آمریکایی ها برجام را نقض می کردند می توانستیم با اجرای این مصوبه اعتراض مان را نشان دهیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم با اشاره به لزوم ایجاد طرح جدید از سوی ایران متناسب با اقدام اخیر آمریکایی ها در طرح تحریمی جدید علیه کشورمان، بیان داشت: رئیس مجلس به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ماموریت داد تا در برابر تهدیدات و تحریم های آمریکایی ها  متناسب با این قانون، طرحی را تهیه کند، که ما نیز اکنون در حال بررسی و تهیه طرح مادر هستیم. این طرح می تواند ضمن اینکه سه مصوبه غیرهسته ای ما مبنی بر غرامت های شهروندانی که از کاربرد سلاح های شیمیایی آسیب دیدند، غرامت شهروندانی که از ناحیه ترور آسیب دیدند وغرامت شهروندانی که هر گونه اقدامات آمریکا خسارت جانی و مالی متوجه انها شده را تحت پوشش قرار دهد، مفاد جدید دیگری هم داشته باشد تا به عنوان طرح جامع و مادر در برابر قانون جدید  آمریکایی ها به کار گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجو؛ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از انجایی که مرکز پژوهش های مجلس کار کارشناسی روی این موضوع انجام داده قرار شده تا طرحی را در این خصوص تهیه کند ضمن اینکه مقرر شده کمیسیون امنیت ملی نیز پیش نویسی تدوین نماید تا ان شالله بتوانیم در جلسه ای مشترک ، طرح جامع، عملیاتی و قابل اجرایی تهیه کنیم./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار